Juniorce pomohlo k výhře štěstí

07.10.2002 / A tým

Juniorce pomohlo k výhře štěstí V předehrávce desátého kola druhé fotbalové ligy SK Sigma Olomouc B porazil na Andrově stadionu Vítkovice jedna nula. Juniorka měla v bojovném zápase více štěstí, Ševela dal vítězný gól poté, co brankáři hostů vypadl po centru balon z náručí. SK Sigma Olomouc B - Vítkovice 1:0 (0:0) Hned ve 2. minutě napřáhl z trestňáku Šmahaj, brankář Kjučukov si s jeho dalekonosnou jedůvkou nadvakrát poradil. Hosté přijeli s hodně defenzivní taktikou, přesto Sigma našla pár cest k šancím. V 9. minutě hrál brankář Vítkovic Grigar před vápnem rukou, Spáčilovu střelu z trestňáku pak vyrazil. Ve 26. minutě vybojoval nad Grigarem míč Krpec, ale z úhlu netrefil prázdnou kasu. Za čtyři minuty to zkusil z první Spáčil po centru zleva na zadní tyčce, brankář hostí se ale stihl včas přemístit. Po přestávce se dlouho nic zásadního neudálo. Jako první pak zazlobili Vítkovičtí. Střela M. Černého ze 66. minuty šla vedle. Vzápětí musel brankář Kjučukov zasahovat při střele Kaspříka. V 69. minutě se domácí dočkali po kuriózní situaci vedení. Štrbík nacentroval zprava do ohně. Brankář Grigar míč lapil. Jenže po chvilce mu vypadl přímo k Ševelovi, který nemohl prázdnou bránu netrefit. Tři minuty poté Štrbík znovu centroval zprava, ale nabíhající J. Černý na balón nedosáhl. V 75. minutě si na Krajčovičův nákop naběhl Krpec. Šel sám na bránu, ale jeho pokus o obstřelení gólmana prosvištěl těsně vedle levé tyčky. Hosté v závěru zabojovali, ale mimo střely M. Černého, kterou Kjučukov ztopil do koše, se do šance nedostali. Branka: 69. Ševela. Rozhodčí: Zejda. ŽK: Ševela - Pilař, Dohnal. Diváků: 469. Sigma B: Kjučukov - Glos, Krajčovič, Čep, Gába - J. Černý, Ševela (76. Laštůvka), Hubník (61. Štrbík), Spáčil - Krpec, Vyskočil (90. Mazouch). Trenér Zdeněk Psotka. Olomoucký den, 5. října 2002