Juniorka byla v jarní premiéře úspěšná

22.03.2009 / B tým

V 17. kole MSFL na sebe narazily dvě juniorky. Vrchol mládežnické pyramidy Sigmy na Andrově stadionu porazil brankou Javůrka své vrstevníky Baníku 1 – 0. SK Sigma Olomouc „B“ – FC Baník Ostrava „B“ 1 – 0 (0 – 0) Utkání dvou juniorek doplněných o hráče s prvoligovými zkušenostmi mnoho šancí v první poločase nepřineslo. Větší pohotovost držel domácí Tomáš Lovásik, protože se hrálo často na polovině Sigmy. Do šancí se však ani hosté nedostávali. V 6. minutě centroval hostující Vrťo na Markoviče, ale toho k míči nepustil Komárek. O čtyři minuty později byl v akci opět Komárek, který tentokrát fauloval na hranici pokutového území Vrťa. Vácha však domácí branku z přímého kopu přestřelil. Sigma ohrozila Bučka až po půlhodině hry. Nepožitkův povedený střelecký pokus vyrazil brankář Baníku na roh. Stejně si vedl Wojnar s domácím brankářem o deset minut později a tak se soupeři rozešli do šaten po vzájemné bojovné oťukávané za bezbrankového stavu. Druhý poločas nabídl divákům záživnější podívanou. Týmy kombinovaly po celém hřišti, hrálo se s nasazením a v pohybu. V úvodu byli lepší domácí a vypracovali si i dvě šance. V 50. minutě si naběhl za obranu Nepožitek, ale vhodný okamžik ke střele promeškal. Další minuta přinesla přímý kop Javůrka, který však skončil na břevně. Stejný hráč postupoval na branku Baníku v 70. minutě. Když se nedočkal naběhnutí svých spoluhráčů, rozhodl se zakončit sám a vymetl horní růžek ostravské branky, 1 – 0. V závěru hosté marně bušili na obranná vrata domácích. Naopak dvě minuty před koncem, když postupovalo olomoucké trio na osamoceného obránce Baníku, mohli domácí výhru pečetit. Nestalo se, ale i tak si v jarní premiéře připsali domácí tři body za těsné vítězství. Hodnocení trenéra Augustina Chromého: „Potvrdilo se, že ten zápas bude těžký. Musel se ale divákům líbit. I když ze začátku měly obě strany problém si přihrát, při tom důrazu a agresivitě. Ve druhém poločase to už byl fotbal nahoru dolů, tak jak jsem očekával. K nám se přiklonilo štěstí, když Honza Javůrek potvrdil své střelecké schopnosti z přípravy, kdy střílel hodně gólů. Máme však hodně práce před sebou, jako v každém juniorském týmu. Musím ale kluky pochválit za to, jak celý zápas bojovali. Ten výkon byl opravdu poctivý.“ Branka: 70. Javůrek Rozhodčí: Nádvorník – Nenadál, Racek Delegát: Kundelius ŽK: 26. Komárek, 82. Machalický - 15. Neuwirth, 83. Vrťo, 88. Metelka Diváci: 160 Sestava SK Sigma „B“: Lovásik – Ulma, Šuškavčevič (K), Komárek, Machalický – Kučera (88. Koutek), Šichor, Štětina, Nepožitek, Javůrek (83. Nekuda) – Doležal. Trenér: Augustin Chromý Nenastoupili: Bodeček, Hořava J., Jančík, Michalčák, Jakoubek Sestava FC Baník „B“: Buček – Vácha, Neuwirth, Ricka, Križan (8. Gussmann) – Metelka, Hrtánek (K, 28. Bartl), Kosňovský, Wojnar – Vrťo, Wojnar (76. Christu). Trenér: Dušan Vrťo Nenastoupili: Pelán, Breškovec, Wludyka, Hlaváč