Juniorka dala Vítkovicím bůra

15.02.2009 / A tým

Druhá liga hrála proti třetí, ale vůbec to tak nevypadalo. Juniorka SK Sigma Olomouc vyrazila do Vítkovic lehce posílena o několik hráčů z prvního týmu a svého soupeře smetla. Ve 2. minutě vybojoval míč při ataku domácích Nekuda, přihrál Machalickému a Sigma vedla. V 16. zvýšil po přihrávce Nepožitka Petr. Na třetí brance měli podíl stejní hráči jako na druhé. Ve 48. minutě našel po akci Štěpána Petr Nepožitka. Ten byl v pokutovém území faulován a nařízenou penaltu sám proměnil. Domácí snížili na 1:3 po brejku v 68. minutě. To už na hřišti nebyl olomoucký brankář Lovásik, který musel pro lehčí zranění v 55. minutě střídat. Patnáct minut před koncem tečoval přímý kop Štěpána Murin a v kolonce vstřelených branek Sigmy se rozsvítila čtyřka. Za tři minuty se stav znovu měnil. To se po centru Štěpána prosadil hlavou Ulma. „Kdybych v takové sestavě hrávali třetí ligu, tak asi mnoho problémů mít nebudeme,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý. Béčko doplněné o několik borců z prvního týmu Vítkovice smetlo. „Kluci podali dobrý výkon. Byli jsme posíleni, ale kromě Rossiho šlo vesměs o mladé hráče. A těm se utkání povedlo, znovu spousta z nich byli dorostenci,“ podotkl Chromý. Další přípravný zápas hraje Sigma B ve čtvrtek doma proti Protivanovu (17.00). FC Vítkovice – SK Sigma Olomouc B 1:5 (0:2) Branky Sigmy: 2. Machalický, 16. Petr, 48. Nepožitek (pen.), 75. Murin, 78. Ulma. SK Sigma B: Lovásik (55. Jakoubek) – Rossi (75. Vala), Murin, Ulma, Heidenreich – Štěpán, Štětina, Nepožitek (72. Koutek), Machalický (85. Javůrek) – Nekuda, Petr (68. Šichor). Trenér Augustin Chromý