Juniorka dohrávala v deseti

23.10.2002 / A tým

Juniorka dohrávala v deseti V předehrávce dvanáctého kola druhé ligy juniorka SK Sigma Olomouc prohrála doma s béčkem Sparty jedna tři. Ne, že by se domácím nedařilo, ale s viditelnou nepřízní trojice sudích v čele s Maradou si nemohli poradit. Béčko po poločase prohrávalo nula dva, snížilo, ale po vyloučení brankáře Kjučukova inkasovalo třetí branku. SK Sigma Olomouc B - Sparta B 1:3 (0:2) Hosté byli vzhledem k personálnímu obsazení svého týmu na Hané favoritem. A také měli první vyložené šance. Ve 12. minutě brankář Sigmy Kjučukov vyrazil střelu Holuba a Babničovu dorážku zneškodnil Čep. Po dvou minutách střílel Babnič sám před bránou vedle. Ve 22. minutě minul Glosův centr gólman Kouba, ale domácí jeho zaváhání nevyužili. Za dvě minuty po rohovém kopu skóroval Horák. Gól platil, byť domácí se na sudího zlobili pro předcházející ruku. Poločas ukončila přesná střela Cesarece do šibenice. Hned po pauze mohl snížit Krpec, gólu zabránil na brankové čáře Klein. V 50. minutě už se juniorka dočkala, Vyskočil sám před bránou nezaváhal. V dalších minutách pak rozhodčí Marada zlomil celý zápas. V 57. minutě zahrál rukou ve vápně Klein. Ve hře se ale pokračovalo. Následoval protiútok hostí s ofsajdem Holuba. Rozhodčí postavení mimo hru neviděli, brankář Kjučukov stáhl Holuba k zemi, dostal červenou a kopala se penalta. Mezi tyče přišel náhradní gólman Černý a Holubovu desítku vyrazil. Pak Černý ještě zlikvidoval gólovky Mynaře a Zavadila. V 85. minutě šel Holub sám na bránu a dal třetí branku hostí. Domácí se sice dožadovali ofsajdu, ale ani tentokrát se změny verdiktu sudího nedočkali. Dvě minuty před koncem mohl snížit Krpec, jenže trefil jen levou tyčku. Branky: 50. Vyskočil - 25. Horák, 45. Cesarec, 85. Holub. Rozhodčí: Marada - Goňa, Kordula. ŽK: Spáčil, Hubník - Klein. ČK: 57. Kjučukov. Diváků:479. Sigma B: Kjučukov - Krajčovič (62. Mazouch), Čep, Hubník, Spáčil - Glos, Laštůvka (58. T. Černý), Gába, Krpec - Vyskočil (84. Řehák), P. Ekwueme. Trenér Zdeněk Psotka. Olomoucký den, 19. října 2002