Juniorka dohrávala v deseti, přesto vyhrála nad Pardubicemi

18.08.2003 / SCM

Juniorka dohrávala v deseti, přesto vyhrála nad Pardubicemi Čtvrté kolo druhé ligy má naše juniorka šťastně za sebou. Hanáčtí mladíci doma proti Pardubicím dobře začali, vedli, pak šli do deseti, ale nakonec dokázali i v oslabení dát vítěznou branku. O oba góly Sigmy se postarala dvojice Schulmeister - Ševela. První jmenovaný zakončoval, druhá přesně přihrával. SK Sigma Olomouc B - Pardubice 2:1 (1:0) Domácí začali o něco lépe než hosté. Už ve 4. minutě moc nechybělo ke gólu Schulmeisterovi, ale přestřelil. Dočkal se v 19. minutě. Hubník poslal do vápna Ševelu, ten přihrál zleva před a nabíhající Schulmeister na zadní tyči nemohl nedat. Pardubice se sice snažily, ale s dotažením akcí do úspěšného závěru byly na štíru. Ve 26. minutě to zkusil zdálky Pavlík, brankář Kjučukov byl na místě. Deset minut před pauzou poslal Ševela vpřed pěkným pasem Schulmeistera. Ten udělal kličku daleko z vápna vyběhnuvšímu brankáři Bertelmanovi, opuštěnou síť hledal správně, ale Palát se stihl vráti včas a míč odkopnout. Druhou půlku začala Sigma vlažně a hosté se rychle chytli šance. Kaciáňovu střelu Kjučukov chytil, Ševčík a Palát mířili vedle. V 61. minutě posoudil k udivu všech přítomných rozhodčí Slavík souboj unikajícího Peteříka se Škerlem jako nedovolený a olomoucký bek šel do sprch. To ale nebylo všechno. Hosté kopali trestňák, rozehráli nakrátko a Pavlík trefil bombou přesně k pravé tyčce. Ve zbytku zápasu Pardubice mohutně využívaly výhody jednoho muže v poli a velké přízně hlavního soudce, ale přesilovka ani podpora muže s píšťalkou jim moc platná nebyla. V 67. minutě poslal Ševela další přesný pas za obranu pro Schulmeistera, ten jako v první půli udělal kliku brankáři, ale žádný ze zadáků už tentokrát nestihl balon směřující do kasy zastavit. Hosté pak měli velkou územní převahu, ale když Kaciáň dvakrát neuspěl hlavou z bezprostřední blízkosti, mělo béčko Sigmy tři body doma. Branky:19. a 67. Schulmeister - 62. Pavlík. Rozhodčí:Slavík. ŽK: Mazouch, Ševela - Ševčík, Pavlík. Diváků: 455. Sigma B: Kjučukov - Jordánek, Škerle, Krajčovič, Švrčina - Mazouch (52. Krpec), Ševela, Rýdel, J. Černý (62. Prekop) - M. Hubník (46. Stoklásek), V. Schulmeister. Trenér Zdeněk Psotka. zdroj:čtk