Juniorka dohrávala v deseti, veze bod

13.05.2013 / B tým

K utkání 30. kola Juniorské ligy vyrazil tým SK Sigma Olomouc do Příbrami. V sestavě Hanáků se znovu objevil testovaný levý bek z Paraguaye Alexis, z hráčů áčka nastoupili Martin Blaha, Ondřej Sukup, David Houska, Šimon Falta a Jakub Rolinc, znovu hráli i kluci z dorostu, tentokrát Filip Herynek, Alex Řehák, Jakub Vichta a Štefan Danis. Juniorka v Příbrami po prvním poločase vedla, ve 20. minutě dal branku po přihrávce Vichty Falta. V úvodu druhé poločasu domácí srovnali. Závěrečný pokus Sigmy o vstřelení vítězné branky zkomplikovalo vyloučení Housky čtrnáct minut před koncem. V 83. minutě měl výhru na noze Klesnil, ale o kousek minul. „Znovu za nás nastoupili někteří kluci z dorostu, takže jsme se v úvodu chvilku hledali. Ale pak si to sedlo a měli jsme tam dobré věci. Pro ty mladé hráče to bylo náročné, ale s agresivním fotbalem se dokázali vyrovnat, byl to pro ně dobrý zápas, odmakali to,“ řekl trenér SK Sigma Jiří Derco. Hosté dohrávali utkání v deseti. „Houska dostal druhou žlutou, ale bylo to hodně necitlivé, napřed tam byl faul na něj a on si potom v souboji jen kryl balon,“ uvedl Derco. Stejně jako v sobotu za áčko se i za juniorku střelecky v Příbrami prosadil Šimon Falta. „Bylo to po povedené kombinaci, Vichta přihrával a Falta to dobře trefil,“ řekl Derco. Naše juniorka měla šance ke vstřelení druhé a vítězné branky. „Danis tam měl dvě dobré šance, v závěru mohl po dobré přihrávce Falty rozhodnout Zdena Klesnil, škoda, že nedal,“ podotkl. Bod na hřišti soupeře je ziskem, navíc za juniorku nastoupili hned tři hráči z týmu U 18. „Oba stopeři byli dorostenci, v záloze hrál Vichta. A mladí se znovu ukázali dobře, nebáli se, byla to pro ně dobrá škola,“ dodal Derco. Příbram jun. – SK Sigma Olomouc jun. 1:1 (0:1) Branka: 58. Čížek - 20. Falta. Rozhodčí: Černý – Ratajová, Berka. ŽK: Tarczal, Soldát – Houska, Sukup, Danis. ČK: 76. po 2. ŽK Houska. SK Sigma: Blaha – Sukup, Herynek, Řehák (85. Štěrba), Alexis (46. Bernard) – Vavřík (81. Kalvach), Houska, Vichta (62. Klesnil), Holub (36. Danis), Falta – Rolinc. Trenéři Augustin Chromý a Jiří Derco. Facebook SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc v síti Google +