Juniorka doma jen remizovala s Hlučínem

15.04.2007 / B tým

Ve 21. kole II. ligy remizoval domácí SK Sigma Olomouc „B“ s FC Hlučín 0:0 a připsal si tak v boji o záchranu pouze jeden bod. Domácí začali utkání mnohem lépe a od prvních minut se tlačili před Kosmálovu branku. Ve 3. minutě se však málo tlačil Chmelíček a tak na centr z pravé strany nedosáhl. O minutu později byl na hranici pokutového území sražen Nepožitek, ale přímý kop poslal Šultes jen do zdi. V 6. minutě prosvištěl vápnem Hlučína další nebezpečný centr, ale nikdo se k jeho usměrnění neměl. V 9. minutě zakončoval po závaru před brankou Hlučína Barcal, ale přestřelil. O dvě minuty později měl stoprocentní šanci domácí Horák, ale hlavou v dobré pozici mířil nad. V 16. minutě střílel Chmelíček, střele chyběl větší důraz a tak si Kosmál místo u pravé tyče branky pohlídal. Hosté se do šance dostali až v 17. minutě. Přesněji řečeno dostávali. Dombi prostrčil hlavou na polovině hřiště na Havlíčka, kterého po sprinterském souboji připravil o míč Hrdlovič. Ve 20. minutě zaujal svým sprintem přes půl hřiště Nepožitek. O minutu později pronikl do vápna hostů Šultes, ale Bogdaně nepřelstil a tak se musel spokojit pouze s rohem. Ve 25. minutě měl ke vstřelení branky velmi blízko Šultes. Centr Kopeckého v pádu jen těsně minul. Poté se osmělili hráči Hlučína. Během jedné minuty musel domácí brankář boxovat dvě standardky. Ve 32. minutě si za záda Kopeckého ideálně seběhl Skotnica, než stačil odcentrovat, míč si ukopl. Ve 41. minutě šel odvážně do souboje s Černým Hanus, ale zbytečně. Asistent rozhodčího signalizoval ofsajd. Šance 1. poločasu uzavřel domácí Horák, který opět v ideální pozici a opět hlavou minul branku Kosmála po precizním centru Hrdloviče. Ve 2. poločasu mnoho fotbalové krásy k vidění nebylo. Zaujalo především karetní představení rozhodčího Hájka, který udělil šest žlutých karet domácím a čtyři hostům. Nutno ovšem dodat, že většinou oprávněně. V 52. minutě naznačil šanci Havlíček a do 70. minuty byl klid. V té si Chmelíček naběhl do vápna po ideální uličce od Nepožitka, ale kličkou a následným pádem v pokutovém území si řekl pouze o kartu. V 73. minutě střílel hlavou vedle Šultes. O tři minuty později prodloužil nešťastně hlavou míč Kopecký a vyslal tak Tótha. Který nezakončil důrazně. V 84. minutě hledal Řehák ve vápně Kopeckého, ten vybojoval pouze roh. O dvě minuty později se zranil Hudec a musel být odnesen na nosítkách. Oslavu svých narozenin si tak jistě nepředstavoval. Dvě minuty před koncem hosté rychle rozehráli a jen díky včasnému výběhu Tomáše Černého se neměnilo skóre. V poslední minutě ještě vystřelil tvrdě Štýbar, ale Černý, sice na dvakrát, střelu zkrotil. „Do Olomouce jsme jeli s cílem bodovat. V 1. poločase to z naší strany nebylo nejlepší, ale ve 2. poločase se naše hra zlepšila. Hrozili jsme z brejků a myslím, že remíza je nakonec zasloužená. Jsem rád za bod,“ řekl Erich Cviertna, bývalý trenér Sigmy a současný hlučínský lodivod. „V 1. poločase jsme měli na víc než na bod, ale neproměnili jsme šance. Věděli jsme, že soupeř hrozí z brejků a na to jsme byli připraveni. Kluci bojovali, ale na body bychom museli proměnit šance,“ řekl Augustin Chromý, trenér olomoucké juniorky. Sestavy týmů: SK Sigma Olomouc „B“: Černý - Kopecký, Barcal D., Škerle (K), Stroupek – Hrdlovič (72. Řehák), Hudec (86. Šalamoun), Nepožitek, Horák (60. Schulmeister J.)- Šultes, Chmelíček. FC Hlučín: Kosmál - Veselý, Štýbar, Hornyak, Bogdaň - Hanus, Prokeš (K), Žižka, Skotnica (82. Moravčík) – Havlíček (75. Tirer), Dombi (66. Tóth). Rozhodčí: Hájek - Čecháček, Dobrovolný. Delegát: Pánek ŽK: 62. Hrdlovič, 71. Chmelíček, 74. Stroupek, 74. Šultes, 80. Hudec, 89. Kopecký – 49. Žižka, 53. Prokeš, 59. Hanus, 90. Veselý.