Juniorka doma prohrála s Kounicemi

11.05.2003 / SCM

Juniorka doma prohrála s Kounicemi Na šestadvacáté kolo druhé ligy nebudou v dobrém vzpomínat fotbalisté SK Sigma Olomouc B. Juniorka Sigmy hrála doma s beznadějně posledními Dolními Kounicemi. A tak bylo jasné, že spokojena může být pouze s vítězstvím. Zápas moc gólovek nenabídl, když už to vypadalo na bezbrankovou plichtu, dali hosté po rohovém kopu vítěznou branku. SK Sigma Olomouc B - Dolní Kounice 0:1 (0:0) Domácí tým si, bez dirigenta hry Ševely, nevěděl moc rady s pozornou defenzivou soupeře. Poprvé se jim na ni podařilo vyzrát ve 28. minutě. Macháček si obhodil zadáka, mohl sám ve vápně zakončit, ale byl ve vyložené šanci zkosen. Ale sudí Možíš zřejmě oslepen sluncem nezapískal. Místo penalty a červené karty se tedy hrálo dál. Další možnost ke skórování měla juniorka ve 43. minutě. Schulmeisterovu bombu brankář hostí reflexivně vyrazil, z dorážky Hubníka pak byl pouze roh. Kounice měly jedinou šanci první půlky v nastaveném čase. Kopunec šel sám na bránu, ale bulharský gólman Kjučukov zasáhl výtečně. Po změně stran Sigma zkusila svého soupeře přimáčknout, ale k účinné koncovce se stále nemohla dostat. Povedlo se to až v 64. minutě, ale rozhodčí Možíš byl při faulu na Hubníka ve vápně znovu slepý. V 81. minutě měli hosté štěstí, když po Mazouchově trestňáku zleva na zadní tyčce trefil Macháček z voleje jen brankáře. Ve druhém poločase domácí nepustili soupeře k ničemu, o to horší pro ně byla pohroma v závěrečných minutách. Hosté se dostali k sérii rohových kopů a po třetím z nich Holomek hlavou vsítil jedinou branku zápasu. Ve třetí minutě nastavení šel při domácím rohu na hlavičku i brankář Kjučukov, ale to už bylo marné. Branka: 90. Holomek. Rozhodčí: Možíš. ŽK: M. Hubník, Krajčovič - Němec. Diváků: 165. Sigma B:Kjučukov - Jordánek, Čep, Hudec, Randa - Pulkert (64. M. Ekwueme), Macháček, Mazouch, Vyskočil - Schulmeister (70. Krajčovič), M. Hubník. Trenér Zdeněk Psotka. Olomoucký den, 10. května 2003