Juniorka doma rozdrtila Znojmo

23.09.2007 / B tým

V 8. kole MSFL hostil „B“ tým Sigmy na Andrově stadionu třetí tým soutěže ze Znojma. O vysoké vítězství se zasloužil především Brazilec Daniel Bueno, autor hattricku. SK Sigma Olomouc „B“ – 1. SC Znojmo 5:0 (2:0) Svěřenci domácího trenéra Jiřího Balcárka byli lepším týmem od prvních minut utkání. U všeho podstatného v 1. poločase byl Filip Lukšík. V 5. minutě posadil rohový kop na hlavu Michalčáka, ten však přestřelil. O čtyři minuty později si po centru stejného hráče vedl obdobně Petr. V 16. minutě se již síť hostující branky vlnila. Lukšík zahrál standardní situaci a míč proletěl pokutovým územím až do brány, 1-0. O minutu později bylo 2-0, když další precizní centr slovenského záložníka uklidil do sítě s přispěním břevna Daniel Bueno. Brazilec byl při chuti, ale jeho přízemní tvrdá střela ve 25. minutě nebyla přesná. V další šanci se opět po centru aktivního Lukšíka ocitl Petr, ale ani tentokrát jeho hlavička brankou neskončila. Jedinou vážnější šanci si hosté vypracovali až v 34. minutě, ale Vojáček svého soupeře vychytal. V poslední minutě 1. poločasu se prodíral pokutovým územím Bueno, jeho střele chyběla přesnost. Do 2. poločasu vstoupili aktivněji opět domácí. Hořava pálil po dvou minutách hry těsně vedle, Nuce o minutu později vychytal brankář Hrubý. A když soupeř zahrozil pouze nepřesnou střelou Kováče ve 49. minutě, ujali se aktivity opět domácí. Během šesti minut nasázeli soupeři další tři branky a rozhodli o vítězi utkání. V 57. minutě zužitkoval Bueno zpětnou přihrávku Nepožitka a prostřelil gólmana Znojma, 3-0. O dvě minuty nato vymetl stejný hráč levý horní růžek znojemské brány, 4-0. V 63. minutě uzavřel skóre domácí kapitán Tomáš Hořava střelou k tyči po krásné kombinační akci, 5-0. Domácí byli i nadále při chuti a soupeř jen sledoval nájezdy svěřenců Jiřího Balcárka. V 66. minutě neusměrnil centr Lukšíka nový muž na hřišti Pospíšil. O dvě minuty poté si pohrál se dvěma protihráči Heidenreich, ale Pospíšil na jeho centr nedosáhl. Hosté mohli zaznamenat čestný úspěch v 73. minutě, ale Yonov mířil z přímého kopu vedle. Během následujících dvou minut mohli domácí náskok ještě zvýraznit. Nejprve se sám před brankářem ocitl Nepožitek, po něm Pospíšil. Oba vychytal Hrubý. V 85. minutě netrefil dobře míč Lukšík a jeho střelu si brankář pohlídal. O chvíli později se řítil na bránu Michalčák, ale Hrubý mu skokem pod nohy zkazil radost. Z následujícího protiútoku zachraňoval stejným způsobem i domácí brankář Vojáček, který se ukázal i při technické střele Minarecha v poslední minutě utkání. Když nikdo nezužitkoval nebezpečný centr domácího Javůrka v nastaveném čase, skončilo utkání rozdílem pěti branek s čistým domácím štítem. Sestava SK Sigma: Vojáček – Nuc, Bodeček, Dreksa, Heidenreich – Michalčák, Nepožitek, Hořava (K) (76. Štětina), Lukšík – Bueno (69. Pospíšil), Petr (74. Javůrek). Trenér Jiří Balcárek Nenastoupili: Hrdlovič, Bárta Sestava 1. SC Znojmo: Hrubý – Šuráň, Yonov (K), Mička, Zich – Lacko, Pavelka, Veselý (82. Paul), Švarc – Minarech, Kováč (64. Jaroš). Trenér: Michal Sobota Nenastoupili: Adamov, Ostrý Branky: 16. Lukšík, 17., 57. a 59. Bueno, 63. Hořava ŽK: 30. Petr, 56. Bodeček, 79. Nuc – 50. Yonov Rozhodčí: Pustějovský – Viščor, Bednář. Delegát: Nogol Diváci: 155