Juniorka doma s Hradcem jen remizovala

04.06.2007 / B tým

Ve 28. kole II. ligy hostil Andrův stadion tým z Hradce Králové. Druholigová juniorka však v předposledním domácím utkání této sezóny pouze remizovala 0:0. Vzhledem k ostatním výsledkům v dolní části tabulky si boj o záchranu hodně zkomplikovala. Domácí nastoupili k utkání nebojácně a byli po většinu utkání lepším týmem. Jejich koncovka byla ale tragická. Trenér Augustin Chromý využil opět některých prvoligistů. Jeden z nich, Michal Vepřek, střílel dobře v 5. minutě z přímého kopu. O chvíli později se osmělili hosté, ale Šmardův pokus byl z kategorie propagačních střel. To ve 12. minutě už visela branka ve vzduchu. Závar před hradeckým gólmanem Lindrem zakončoval střelou Šultes, jeden z obránců ji však srazil na roh. Ve 22. minutě protáhl gólmana z přímého kopu Rýdel. Stejný hráč o pět minut později hrubě chyboval ve středu pole a velkou šanci hostujícího týmu hasil včasným výběhem před pokutové území brankář Vojáček. Ten se zapotil i z další šance hradeckých, když kryl dvě střely soupeře. Minutu před přestávkou spálil obrovskou šanci domácí Pulkert, když po přesné přihrávce Štěpána netrefil odkrytou branku. Do druhého poločasu nahradil nevýrazného Petra kanonýr prvoligového týmu Vojta Schulmeister. Přesto přehlídka zmařených šancí domácích pokračovala. V 54. minutě hlavou netrefil odkrytou bránu Šultes. O dvě minuty později hlavou střílel i Štěpán, ale obránce Hradce zastoupil na brankové čáře brankáře a míč vyhlavičkoval. O minutu později protáhl Vojáčka střelou z přímého kopu Černý. V 78. minutě brankář Hradce vytáhl s námahou hlavičku Šultese. O deset minut později stejný hráč prostrčil míč do vápna na Schulmeistera, tomu míč skokem pod nohy sebral brankář Lindr. Již v nastaveném čase kopali domácí dva rohy, branky se však nedočkali. Sestavy: Sigma „B“: Vojáček - Hrdlovič, Šalamoun, Škerle (K), Vepřek - Štěpán (63. Řehák), Rýdel, Nepožitek, Pulkert - Petr (46. Schulmeister V.), Šultes. Trenér: Chromý Hradec Králové: Lindr - Karal, Špidlen, Wozniak, Filip - Šmarda (K), Přibyl, Pacák - Černý (63. Pilař), Munster (83. Ferčák), Semerák (65. Hašler). Trenér: Klusáček Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Slavík. ŽK: 56. Rýdel, 81. Šalamoun – 15. Šmarda, 75. Munster. Diváků: 411