Juniorka doma vysoko prohrála

10.05.2004 / B tým

Druhý jarní těžký výprask utržila druholigová juniorka SK Sigma Olomouc. V první utkání jara mladí fotbalisté z Hané prohráli doma 1:6 s Mladou Boleslaví, v sobotu dostali od Hradce Králové 0:5. SK Sigma Olomouc B - Hradec Králové 0:5 (0:4) Fotbalisté Hradce Králové během sedmi minut v úvodu utkání vstřelili tři branky a rozhodli o svém vítězství. Brankostroj hostů se rozjel ve 4. minutě. Tutovku Slámy brankář Černý vyrazil na roh. Z toho se sice nic nedělo, ale odražený balon poslal do sítě Kraus. V 9. minutě gólman Černý zhatil tutovku Krause a hosté kopali roh, z kterého Zemánek hlavou skóroval. Za další tři minuty přihrávku Jůna tečoval Rýdel přesně do protipohybu svého brankáře a bylo rozhodnuto. Domácí tým byl naprosto neškodný, hodně mladý kádr zkušený hradecký výběr nedokázal potrápit. Naopak hosté stále chtěli juniorce něco přisypat. Brankář Černý měl i přes debakl svůj den a do přestávky zlikvidoval další tři tutovky Krausovi. Nestačil ale ve 45. minutě na Jůnovo zakončení po brejku. Po změně stran se Sigma přece jen herně trošku zvedla, ale šance, těch neměla moc. V 53. minutě střílel po přihrávce Pulkerta vedle Schulmeister. V 62. byl Schulmeister faulován ve vápně Zemánkem, nařízenou penaltu kopl sám, ale brankář Podhajský jeho nepovedený pokus vyrazil. Minutu poté střílel těsně vedle Pulkert. V 69. minutě hosté svůj gólový účet zarovnali na pětku. Škerle při rozehrávce chyboval, Kraus šel sám na branku a tentokrát na Černého vyzrál. Pak domácím pomohl tyčka při ráně Gorola. V závěru mohli domácí dosáhnout alespoň čestné trefy. Ale první trefa Kobylíka šla vedle, druhou chytil výtečným zákrokem Podhajský. „Nastoupili jsme v hodně mladé sestavě a myslím, že tak vysoká prohra je trošku krutá. Někteří kluci na druhou ligu ještě nemají, ale alespoň si proti kvalitnímu soupeři osahali tuto soutěž,“ řekl trenér Sigmy B Zdeněk Psotka. Branky: 4. a 69. Kraus, 11. a 45. Jůn, 9. Zemánek. Rozhodčí: Závodný. ŽK: Sláma, Klapka (oba Hradec). Diváci: 260. Sigma: T. Černý - Prekop, Rýdel, Škerle, Stoklásek - Krpec (9. Mi. Vyskočil), P. Kobylík, Vývoda (54. Švrčina), J. Černý (83. Fiala) - Pulkert, V. Schulmeister. Trenér Zdeněk Psotka.