Juniorka doma zkolabovala

08.03.2004 / B tým

Hodně rychle by měli zapomenout na první jarní zápas druhé ligy fotbalisté juniorky SK Sigma Olomouc. Na Spartakiádním stadionu hráli proti Mladé Boleslavi tak špatně, že po první půlce hosté vedli pět nula. Druhý poločas už se dohrával jen z povinnosti a konečný výsledek 1:6 je pro olomoucké talentované výsledky hodně špatnou vizitkou. SK Sigma Olomouc B - Mladá Boleslav 1:6 (0:5) Hosté, kteří jsou jedním z postupových favoritů ligy, začali utkání aktivněji. V prvních deseti minutách kopali tři rohy, ale nic z toho nebylo. Sigma se vymanila z mírného tlaku ve 13. minutě, kdy musel hostující gólman ven z brány před dotírajícím Schulmeisterem. Pak ale přišly černé chvíle domácí brankáře Tomáše Černého. Nejprve ve 13. minutě celkem zbytečně vybíhal proti Diveckému, který mu mezi nohama poslal balon do branky. Pak si v 17. minutě hodil za záda nákop Cigánka. Juniorka se mohla zvednout ve 23. minutě, ale to by v čisté šanci nesměl Schulmeister selhat. Boleslav to trestala hodně tvrdě. Ve 26., 31. a 39. minutě chybovala domácím celá defenziva, možná i s gólmanem a boleslavský Bednář vstřelil snad nejlehčí hattrick svého života. Druhá půlka už byl jen otázkou povinnosti. Náskok hostů byl jasný, o vítězi bylo rozhodnuto. Domácí chtěli docílit alespoň čestného úspěchu. Ve 49. minutě se protáhl po sólu od půlky do čisté šance Schulmeister, ale v zakončení byl hodně nepřesný. V 57. minutě utekl středem obrany Bednář a zasadil domácím potupnou šestku. Juniorka se čestného úspěchu po špatném výkonu přece jen dočkala. Deset minut před koncem se po přihrávce Stokláska trefil Schulmeister. „Utkání jsme nezvládli hlavně vinou chyb brankáře Černého. První dva góly soupeře byly hodně laciné, nebýt jich, měla to Boleslavi asi těžší. O vítězi utkání bylo rozhodnuto už v prvním poločase, náskok Boleslavi už byl veliký,“ řekl po utkání trenér juniorky Sigmy Zdeněk Psotka. Ve druhé poločase se přesto jeho svěřenci chtěli pokusit o dobrý výkon. „Sice už byl zápas jasný, ale každý z hráčů hraje o svůj flek,“ pokračoval Psotka. Mimo brankáře byla hodně matná i celá defenziva domácího celku. „V áčku se zranil Randa, takže jsme na poslední chvíli přišli o stopera Krajčoviče, který jel s prvním mužstvem na Spartu. Víc variant pro obranu zatím nemáme, po zranění to zkoušel Komárek, ale potíže se svalem si znovu obnovil,“ podotkl Psotka. Branky: 80. V. Schulmeister - 26., 31., 39. a 57. Bednář, 13. Divecký, 17. Cigánek. Rozhodčí: Královec, Pastyřík, Lhoták. ŽK: Komárek - Vít. Diváci: 324. Sigma B: T. Černý - Jordánek, Prekop, Škerle, Švrčina (62. Vepřek) - Krpec, Rýdel, Kobylík (59. Komárek, 75. Jorda), Stoklásek - Pulkert, V. Schulmeister. Trenér Zdeněk Psotka.