Juniorka doplatila na zazděné tutovky a přísnou penaltu

01.11.2004 / B tým

Juniorka SK Sigma Olomouc chtěla ve 13. kole druhé ligy v Kunovicích bodovat. Jenže prohrála a to ji může hodně mrzet. Fotbalisté olomoucké rezervy totiž měli v celém utkání navrch, ale branky se nedočkali, protože nedovedli proměnit ani ty nejvyloženější šance. O vítězství Kunovic rozhodla penalta, kterou ve 35. minutě přísně nařídil rozhodčí Racek. Kunovice – SK Sigma Olomouc B 1:0 (1:0) Oproti předchozím zápasům musel trenér Zdeněk Psotka učinit jednu změnu. Při nemoci Luboše Reitera byl s áčkem v sobotu v Praze nejlepší útočník juniorky Vojtěch Schulmeister. Vpředu tak hráli Petr Kobylík a Jan Schulmeister. Béčko bylo od první minuty lepší, jenže nedokázalo proměnit ani jednu z mnoha vyložených šancí. Ty největší tutovky měli Glos, Prekop nebo Rýdel. Ten dokonce domácího gólmana Kosmála překonal, ale z brankové čáry vykopával míč Zemánek. Jediná branka padla z pokutového kopu ve 35. minutě. Komárek se v šestnáctce v čase, kdy míč široko daleko nebyl postrkoval s Goljanem, ten upadl a sudí Racek daroval Kunovicím penaltu. Tu Faldyna proměnil. I potom ale měli hosté dost prostoru a času k výsledkovému obratu, ale koncovku s sebou do Kunovic nevzali. „Měli jsme spoustu vyložených šancí, zápas jsme si prohráli sami tím, že jsme je nedali. Sice domácí kopali hodně přísnou penaltu, míč do prostoru souboje Komárka s domácím hráčem vůbec nešel, ale my jsme měli své šance proměnit,“ řekl našemu listu trenér SK Sigma Olomouc B Zdeněk Psotka. „Přitom herně se nám dařilo. Chtěli jsme hrát po zemi a být nebezpeční v ofenzivě. To se všechno dařilo až na tu koncovku. Herně to z naší strany byl nejlepší zápas podzimu, ale body nevezeme,“ kroutil hlavou Psotka. Branka: 35. Faldyna z pen. Rozhodčí: Racek. ŽK: Matůš, Máčala - Rýdel, Komárek, Glos, J. Schulmeister. Diváci: 279. Kunovice: Kosmál - Kopčil, Máčala, Zemánek, Josefík - Helísek (68. Hejčík), Ševela, Matůš, Fischer (90. Žák) - Goljan (86. Lukeš), Faldyna. Trenér Lubomír Blaha. Sigma B: Blaha - Kopecký, Komárek, Škerle, Stoklásek - Janotka (60. V. Schulmeister), Prekop, Rýdel, Glos (86. Čep) - P. Kobylík, J. Schulmeister (77. Jordánek). Trenér Zdeněk Psotka.