Juniorka doplatila v Opavě na spálené šance

29.07.2002 / A tým

Juniorka doplatila v Opavě na spálené šance Juniorka Sigmy neměla z exligové Opavy strach i přesto, že do Slezska cestovala bez Romana Hubníka (zranění) a Lubomíra Štrbíka (stop za karty). Především v první půlce byli hosté herně lepší, jenže jako již tradičně neproměnili vyložené šance. Třeba Laštůvka trefil ze dvou metrů místo prázdné brány břevno. Opava - Olomouc B 2:1 (1:1) Ve 4. minutě měli hosté první čistou šanci. Jenže Glos ji nevyužil, Opavští vyrazili k rychlému protiútoku a ujali se vedení po pěkné hlavičce Pospěcha. Hosté mohli srovnat v 18. minutě, kdy Laštůvka z malého vápna nastřelil břevno. Tentýž hráč však přece jen ve 39. minutě skóroval, když proměnil pokutový kop nařízený za faul na Glose. V závěru první půle výborně odcentroval Baránek, ale Pospěch tentokrát svoji šanci nevyužil. Úvod druhé části utkání začal brejkem hostí čtyři na jednoho, jenže finální přihrávku a tím i celou akci zastavilo postavení mimo hru. V 62. minutě pak nezištně připravil šanci brazilské posile Dos Santosovi, který prostřelil olomouckého gólmana a poslal Opavany znovu do vedení. V 85. minutě mohl vítězství pojistit Baránek, ale jeho prudká střela se jen odrazila od obránců Olomouce. Branky: 4. Pospěch, 61. Dos Santos - 39. Laštůvka (pen.). Rozhodčí: Čuřín. ŽK: Metelka, Harazim, Mena - Čep, Vyskočil, Řehák. Diváci: 2076. Sigma B: Kjučukov - Macháček (63. M. Hubník), Čep, Hudec, Škerle - Spáčil, Ševela, Laštůvka, Glos (76. T. Řehák) - Vyskočil, Krpec. Trenér Zdeněk Psotka. Olomoucký den, 29. července 2002