Juniorka měla Opavu na lopatě

02.03.2003 / SCM

Juniorka měla Opavu na lopatě Vítězství nad jedním z favoritů uniklo mezi prsty juniorce SK Sigma Olomouc v utkání šestnáctého kola druhé fotbalové ligy. Béčko mělo Opavu na lopatě, po poločase vedlo jedna nula, pak v průběhu druhé části dokonce tři jedna. Ale pět minut před koncem o výhru přišlo, když všechny tři opavské střely mezi tyče skončily gólem... SK Sigma B - Opava 3:3 (1:0) Juniorka začala bez respektu a už ve 4. minutě měl opavský brankář Vašek plné ruce práce s jedovkou Hudce. Domácí byli v první půlce aktivnější, prosadili se až ve 37. minutě ze svého třetího rohové kopu. Ten zatočil Mazouch k první tyčce a Hudec hlavou trefil pod břevno. I start do druhé půlky vyšel lépe béčku Sigmy. V 51. minutě našel zpětnou přihrávkou M. Hubník Schulmeistera, ale ten v čisté pozici pálil jen do gólmana. Po dvou minutách si Schulmeister udělal dlouho kličku a brankář mu míč v poslední chvíli stihl vzít. Otřepané nedáš - dostaneš platí stále. O tom se domácí přesvědčili vzápětí. Jiříkovský napřáhl z dvaceti metrů a bylo srovnáno. Byla to první střela hostí mezi tyče. V 64. minutě už Sigma zase vedla, když Mazouchova tečovaná střela z trestňáku zapadla k opačné tyči, než stál brankář. Hned po rozehrání šel sám na bránu M. Hubník, ale trefil je gólmana. Po deseti minutách opavský strážce tyčí podběhl centr zprava a Hudec míč uklidil do brány. Než stačili domácí ukončit oslavy třetího kusu, nechali volného střídajícího Dos Santose a druhá střela hostí znamenala druhý gól. V 80. minutě vystrašil táhlou ranou z přímého kopu brankáře Vaška Mazouch. Pět minut před koncem nechala obrana domácích volného Hampela a po třetí střele Opavy mezi tyče bylo vyrovnáno. Béčko nesložilo zbraně a šlo za třemi body. V nastaveném čase Schulmeister odcentroval zleva, ale Kobylík z voleje trefil jen brankáře. Branky: 37. a 74. Hudec, 64. Mazouch - 55. Jiříkovský, 75. Dos Santos, 85. Hampel. Rozhodčí: Zejda. ŽK: Hudec, Glos - Holý, Dos Santos. Diváků: 517. Sigma B: Kjučukov - Glos, Hudec, Čep, Škerle - Krpec (61. Krajčovič), Macháček (79. Rýdel), Ševela, Mazouch - M. Hubník (86. P. Kobylík), V. Schulmeister. Trenér Zdeněk Psotka. Olomoucký den, 1. března 2003