Juniorka na body nedosáhla

15.11.2004 / A tým

Olomoucká juniorka uzavřela podzimní část sezony porážkou na východě Čech. Mužstvo trenéra Psotky bylo citelně oslabeno o hráče, kteří hráli za prvoligový tým v Teplicích a na jeho výkonu to bylo vidět. Hradec Králové - Olomouc B 2:0 (1:0) Utkání sousedů v tabulce začali oba soupeři v ostrém tempu. Opticky měli navrch hráči Olomouce, první střelu však vyslal již v 6. minutě hradecký Jirsák. Hanáci měli dobrý přechod do útoku, nedostávali se ale proti zkušeným domácím hráčům do finální fáze. Po čtvrthodině se karta obrátila, domácí dobře kombinovali po zemi, pouze však do úrovně pokutového území Olomouce. Moment překvapení a přečíslení soupeřovy obrany chyběly oběma mužstvům až do 26. minuty, kdy do volného prostoru dostal míč domácí Kraus a jeho střela z úhlu skončila na břevně. Už o tři minuty později sudí Jahoda odpískal proti hostům velmi přísnou penaltu a Šmarda se nemýlil. Hradec ožil a Kraus šel dvakrát sám na Černého, jeho střely však branku minuly. Následně parádní akce v podání Jirsák - Kraus postrádala jediné, a to branku. Penaltu číslo dvě, která byla ze stejného soudku jako ta první, ve 41. minutě poslal Šmarda do břevna, jeho dorážku hlavou pak brankář Černý lapil. Začátek druhé půle patřil opět Olomouci, domácí ale s přibývajícími minutami přebírali taktovku hry a Šmardovo sólo v 70. minutě zakončil krásnou branku Jirsák. „Byli jsme hodně oslabeni, ale nepředvedli jsme špatný výkon. Mladým hráčům ale chybělo více drzosti, aby se proti zkušeným domácím hráčům prosadili,“ řekl olomoucký trenér Zdeněk Psotka a dodal, „Hradec neměl v prvním poločase převahu, do hry ho ale dostaly dvě penalty, které odpískal rozhodčí prý za fauly.“ Branky: 29. Šmarda z pen., 70. Jirsák. Bez ŽK. Rozhodčí: Jahoda - Drastík, Ubias. Diváci: 774. Hradec Králové: Podhajský - Křap, Lukáš, Zemánek, Poděbradský - Jirsák, Šmarda, Gibala, Jůn (88. Pokorný) - P. Černý (70. Kučera), Kraus (85. Kaplan). Olomouc B: T. Černý - Jordánek, Kopecký, Komárek, Stoklásek (88. Vacek) - Janotka (65. Vepřek), Rýdel, Kobylík (73. Fiala), Glos - V. Schulmeister, J. Schulmeister. Trenér Zdeněk Psotka.