Juniorka na body v Kounicích nedosáhla

16.10.2002 / SCM

Juniorka na body v Kounicích nedosáhla Juniorka SK Sigma Olomouc si jela v jedenáctém kole pro body do Dolních Kounic. Alespoň tak zněl plán týmu. Jenže béčko Sigmy na půdě týmu z chvostu tabulky prohrálo dva jedna a navíc přišlo o dva hráče. Záložníci Michal Ševela a Lubomír Štrbík totiž dostali již počtvrté v sezóně žlutou kartu a v pátek doma proti Spartě Praha B nemohou nastoupit. Juniorka navíc dohrávala poslední čtvrthodinku bez Krajčoviče, který byl vyloučen za druhou žlutou kartu. Dolní Kounice - SK Sigma Olomouc B 2:1 (1:0) Na kounickém oraništi nezačala Sigma špatně. jenže ve 20. minutě napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů domácí Schwartz a trefil přesně do pravé šibenice. Hosté pak byli o poznání aktivnější, než domácí. Ale neprosadili se ani z těch nejvyloženějších šancí. Nejblíže k vyrovnání měli v závěru poločasu Krpec a Hubník, oba ale hlavou trefili jen kounického brankáře Gallu. Vstup do druhé části střetnutí vyšel lépe Sigmě. V 57. minutě Vyskočil nacentroval zleva před bránu a po Štrbíkově střele se gólman Galla jen ohlédl. Čtyři minut poté mohli jít hosté do brejku tři na jednoho, ale nabízenou příležitost nevyužili. Darované šance se naopak v 63. minutě zhostili domácí. Pomezní rozhodčí Hojsík si vymyslel faul. Kounice kopaly trestňák a následný chaos ukončil gólovou bombou Šmíd. Po dvou minutách brankář Kjučukov zabránil výborným zákrokem po hlavičce Holomka třetímu gólu ve své síti. Pak Sigma domácí zatlačila ve snaze alespoň vyrovnat. V 74. minutě pálil Krpec nad. O dvě minuty později přišel další kiks sudího a zkrat Krajčoviče. Pomezní Chytil si vymyslel Spáčilův ofsajd. Na to Krajčovič reagoval nadávkami směrem k mužům v černém a po druhé žluté šel do sprch. I v deseti Sigma pokračovala v náporu. Jenže všechny její střelecké pokusy srážel les nohou domácích hráčů naskládaný ve vápně. Riskantní ofenzíva Sigmy s sebou přinesla okénka v obraně. Jedno z nich mohl využít Holomek, ale brankář Kjučukov opět zasáhl výtečně. Kjučukov vyběhl dokonce i do soupeřova vápna při poslední standardce Sigmy, ale ani jeho snažení bod nepřineslo. Branky: 20. Schwartz, 63. Šmíd - 57. Štrbík. Rozhodčí: Jiřík - Hojsík, Chytil. ŽK: Holomek - Krajčovič, Hubník, Ševela, Špiláček, Štrbík. ČK:76. Krajčovič po 2. ŽK. Diváků: 400. Sigma B: Kjučukov - Glos (72. Laštůvka), Krajčovič, Čep, Spáčil - Ševela, Špiláček, Hubník, Vyskočil (85. Mazouch) - Krpec, P. Ekwueme (41. Štrbík). Trenér Zdeněk Psotka. Olomoucký den, 14. října 2002