Juniorka nasázela Klokanům šest gólů

07.05.2013 / B tým

Jasnou záležitostí bylo dnešní utkání 29. kola Juniorské ligy mezi SK Sigma Olomouc a Bohemians 1905. Domácí týmy soupeře přejel, nasázel mu šest branek a to mohli být hosté rádi, že jenom. V dresu Sigmy nastoupil paraguayský obránce Alexis, který dal první branku utkání. Zápas byl exhibicí domácího týmu. Začalo to ve 4. minutě. Tvrdou střelu Housky brankář Kuru vyrazil jen před sebe a dobíhající paraguayský bek Alexis, který je v Sigmě na zkoušce, trefil přesně. Ve 23. minutě si Vavřík pohrál s levým krajem defenzivy soupeře, nacentroval a po hlavičce Schmidta se gólman natahoval marně. O tři to bylo ve 38. minutě. Na výtečnou kolmou od stopera Svozila si naběhl Javůrek, vybíhajícího brankáře si položil a dával do prázdné. Za další tři minuty byl před šestnáctkou faulován Schmidt. Přímý kop zahrával Houska a trefil parádně do pravé šibenice. Ve 42. minutě pak trefil po rohu Alexis hlavou tyčku. Drtivá převaha Sigmy pokračovala i po přestávce. Šancí bylo dost, ale góly už jenom dva. V 70. minutě byl před vápnem faulován Houska. Trestňák tentokrát kopal Javůrek a také on trefil parádně do šibenice. O šest minut později uzavřel na půltucet perfektním obstřelem Texl. „Výsledek je dobrý, ale především nás může těšit předvedená hra. Jsem rád, že hráči plnili to, co jsme chtěli. Hráli jsme agresivně, byly tam krásné fotbalové věci, krásné góly. Takže jsme maximálně spokojení, chtěl bych hráčům poděkovat za předvedený výkon,“ řekl trenér Jiří Derco. Poprvé za juniorku nastoupil levý bek Alexis Vera Ruíz Díaz, který je v klubu na zkoušce. „Měl tam dobré věci, dal gól, vede si dobře při standardkách. Myslím, že tento zápas ho nějak neprověřil, je znát, že je trošku unavenější. Nechal bych tomu čas, uvidíme po druhém, třetím zápase,“ podotkl. SK Sigma Olomouc jun. – Bohemians 1905 jun. 6:0 (4:0) Branky: 38. a 70. Javůrek, 4. Alexis, 23. Schmidt, 41. Houska, 76. Texl. Rozhodčí: Zadinová – Pelikán, Hanáková. Diváci: 80. SK Sigma: Reichl – Vavřík, Hodis, Štěrba (32. Svozil), Alexis – Hladík, Houska (75. Texl), Richter, Bača (62. Holub), Javůrek (79. P. Ševčík) – Schmidt. Trenéři Augustin Chromý a Jiří Derco. Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc