Juniorka nezvládla první poločas a prohrála s Mostem

11.10.2004 / B tým

V 10. kole druhé fotbalové ligy hrála juniorka SK Sigma Olomouc na Andrově stadionu proti Mostu. Domácí mladíci nezvládli první poločas střetnutí a všechny tři body přenechali svému soupeři. I přesto je po třetině soutěže béčko Sigmy na třetím místě tabulky. SK Sigma Olomouc B – Most 1:3 (0:2) Začátek utkání nic nenapovídal o tom, že juniorka svému soupeři jasně podlehne. Ve 4. minutě centroval zprava Vyskočil, Vojtěch Schulmeister hlavičkoval přesně do protipohybu brankáři. Jenže bez potřebné razance, takže mostecký gólman se stihl vzpamatovat a svůj tým zachránit. A to Most pořádně nakoplo. V 8. minutě trefil Siegl břevno, jenže toto varování hanácké mladíky neprobralo. V 17. minutě potrestal další zaváhání obrany hlavou na první tyčce Brzezina a hosté vedli. Čtyři minuty poté trefil Pilař pravou tyčku. Juniorka se ani po další šanci Mostu nezvedla a hosté znovu trestali. Ve 23. minutě se hlavou na přední tyčce prosadil nekrytý Škoda. Domácím se nedařilo v prvním poločase vůbec nic, naopak Mostečtí toho dokázali zkušeně využívat a stále chtěli hrát směrem dopředu. Za prvních pětačtyřicet minut trefili mezi tyče dvanáctkrát. Béčko mohlo děkovat pouze brankáři Černému, že první poločas prohrálo jenom o dva. Po přestávce domácí chtěli, jak jinak, s nepříznivým vývojem něco udělat. To se také podařilo, ale naděje na bodový zisk dlouho netrvala. Ve 49. minutě poslal Vyskočil do vápna Vojtěcha Schulemistera. Ten se dokázal prosadit přes obránce a zkušeně obstřelil brankáře. Ale čtyři minuty poté Škerle nešťastně přizdvihl hlavou balon před vlastní brankou a nabíhající Brzezina nabídnutou šanci proměnil ve třetí gól Mostu. Tím bylo o vítězi utkání rozhodnuto. Každý z týmu měl ve zbytku zápasů ještě po jedné tutovce. V 69. trefil mostecký Poláček tyčku, pak šest minut před koncem zakončil akci dvou na brankáře ukvapenou střelou vedle domácí Vepřek. „Most byl úžasný, vycházelo mu všechno, přehrával nás. Soupeř vyhrál zaslouženě a my musíme poděkovat brankáři Černému, který toho ještě hodně pochytal. Utkání pro nás bylo poučné, znovu se ukázalo, kde jsou naše slabiny, na čem ještě musím pracovat,“ řekl k utkání trenér Sigmy B Zdeněk Psotka. A v čem se jeho tým musí zlepšit? „Dnes nám chyběla především agresivita v napadání v křídelních prostorech, tam se nám nedařilo. V prvním poločase především na pravé straně,“ podotkl Psotka. Branky: 49. V. Schulmeister - 17. a 53. Brzezina, 23. Škoda. Rozhodčí: Adámek. ŽK: Vyskočil - Sitarčík, Škoda, Pilař. Diváci: 327. SK Sigma: Černý - Jordánek (23. Stoklásek), Komárek, Škerle, Glos (71. Vepřek) - König, Rýdel (56. Janotka), Prekop, P. Kobylík - V. Schulmeister, Vyskočil. Trenér Zdeněk Psotka.