Juniorka opět vyhrála, přestřílela Pardubice

09.05.2006 / B tým

Ve 26. kole II. ligy ČMFS hostila juniorka Sigmy na Andrově stadionu tým Pardubic. Jako první se radovali hosté, nakonec to však byli domácí, kteří se radovali z výhry 3 – 2, především díky dvěma gólům Vojty Schulmeistera. SK Sigma Olomouc „B“ – FK AS Pardubice 3 – 2 (1 – 1) V bohatém fotbalovém programu čekalo olomoucké diváky na stadionu Sigmy další kvalitní utkání. Po pondělním utkání osobností dostaly prostor mladší generace v rámci mistrovského utkání druhé nejvyšší soutěže. Ve vyrovnaném prvním poločase byli šance na obou stranách. Na domácí straně zejména Pulkert s Janotkou hýřili aktivitou. Když se neujala šance prvně jmenovaného ve 2. minutě, ujali se vedení hosté brankou Ditricha v 17. minutě. Domácí však do přestávky skóre srovnali Vojtou Schulmeisterem v 37. minutě, který hlavou zakončil akci svého bratra Jana a Martina Pulkerta. O čtyři minuty mohlo být srovnáno, ale Kožíšek neměl přesnou mušku. O minutu později stejně pochodil se svou střelou Vojta Schulmeister. Do šaten se tak šlo za remízového stavu 1 – 1. Do 2. poločasu vstoupili opět lépe domácí. V 51. minutě prošel po pravé straně Janotka, odcentroval na číhajícího Pulkerta, ale domácí obránce míč na poslední chvíli srazil. O minutu později Janotka opět nebezpečně zacentroval, ale branka z toho nebyla. A tak se potvrdilo pravidlo „nedáš, dostaneš“ a radovali se hosté. V 68. minutě zamotal hlavu celé levé straně Sigmy Jaroslav Dittrich, odcentroval za obranu domácích a Kožíšek ve skluzu překonal brankáře Černého, 1 - 2. O pět minut později centroval Peter Krutý a Tomáš Černý jen s námahou likvidoval snahu pardubických zvýšit svůj náskok. Poté se hosté uspokojili a začali hrát na čas. V 79. minutě jejich poléhání na trávníku potrestal Martin Pulkert, který nemohl neproměnit střílený precizní centr aktivního Janotku, který mazácky prošel po pravé straně. O dvě minuty později mohlo být rozhodnuto po téměř stejné akci. Tentokrát stál u zrodu akce Honza Schulmeister, který zahrál na housle pardubickému obránci a nacentroval na všudybyla Pulkerta. Ten byl však tísněn a centr byl sražen na roh. V 87. jen zahrozil střelou z dálky Radek Špiláček. O minutu později se přesunula hra na duhou stranu, Kopecký se školácky nechal obejít, odražená střela však byla sražena na roh. Běžela první minuta nastaveného času a všichni již počítali s bodem za remízu. Míče se zmocnil opět Janotka a perfektním centrem našel hlavu Vojtu Schulmeistera, který využil volného prostoru a zvýšil na konečných 3 – 2 pro Sigmu. „Když se podíváte do statistik této sezóny, zjistíte, že doma se nám daří, ale v tabulce venkovních zápasů jsme, i přes velký počet vstřelených branek, u dna. V dnešním utkání jsme na bod určitě měli,“ zhodnotil utkání Martin Pulpit, trenér Pardubic. To na domácím kouči byla znát úleva. „Jsem pochopitelně rád, že jsme vyhráli. Souhlasím s Martinem, že si bod dnes zasloužili. My měli v závěru více štěstí,“ řekl Augustin Chromý. Sigma „B“: Černý – Kopecký, Komárek (K), Horáček, Barcal J. – Janotka, Špiláček, Řehák (65. Stoklásek), Pulkert – Schulmeister J. (90. Fiala M.), Schulmeister V. Celková tabulka 26. kolo 1. Kladno 24 14 6 4 39:14 48 2. České Budějovice 25 13 3 9 43:23 42 3. Žižkov 25 10 9 6 35:28 39 4. Ústí n. Labem 24 11 6 7 36:33 39 5. HFK Olomouc 25 9 12 4 24:21 39 6. Hradec Kr. 25 10 9 6 23:21 39 7. Xaverov 25 9 6 10 33:28 33 8. Olomouc B 26 9 6 11 33:34 33 9. Kroměříž 25 8 8 9 28:29 32 10. Kunovice 24 9 5 10 31:35 32 11. Drnovice 25 7 10 8 21:31 31 12. Pardubice 24 8 4 12 31:32 28 13. Vítkovice 25 6 9 10 20:28 27 14. Sparta B 25 6 8 11 23:35 26 15. Hlučín 25 7 5 13 22:40 26 16. Brno B 24 4 10 10 17:27 22