Juniorka po dobrém výkonu bez bodů

01.10.2012 / B tým

V 10. kole Juniorské ligy hrál tým SK Sigma Olomouc v Brně na Srbské se Zbrojovkou o první místo. Mladíci Modré laviny lídra tabulky celé utkání přehrávali, jenže hned v úvodu lacino inkasovali a pak své šance neproměnili. Od úvodního hvizdu vzali taktovku zápasu do rukou hosté a drželi ji až do konce. Na body nakonec Sigma nedosáhla. Hned v 8. minutě nechala obrana dost místa Stehlíkovi, kterou hlavou skóroval. Měnit stav se mohl do přestávky několikrát, Schmidta vychytal domácí brankář, Falta střílel vedle, Habusta také. Houska už byl přesnější, ale domácí gólman vyrážel na roh. Brno, které vede juniorskou ligu, se jen bránilo a sem tam zahrozilo z brejku, jinak mu Hanáci nedovolili nic. Pět minut před pauzou mohl Stehlík využít další hanácké zaváhání, ale Reichl se oklamat nenechal. Tlak a převaha Sigmy pokračovaly i po přestávce. Domácí se soustředili na obranu a každý moment ke zdržování hbitě využívali. Takže dostat se do šance bylo pro hosty těžké, i když se hrálo převážně na brněnské polovici hřiště. V 62. minutě se hnal za míče směřujícím dopředu Rolinc, zastavila ho kosa zezadu, za kterou ovšem rozhodčí udělil pouze žlutou kartu … Z následného přímého kopu mohl srovnat Soušek, jeho hlavičku gólman vytáhl z podbřevna na roh. Sigma vrhla všechny síly do útoku a chtěla nepříznivý stav zlomit. Hra na riziko se málem nevyplatila při akci Traoreho, to Texl zachraňoval na brankové čáře. Velkou převahu ze hry i standardek, jen rohů bylo dvanáct, se proměnit v kýžený gól hostům nakonec nepodařilo. „Za výkon se stydět nemusíme. Kluci do toho dali srdce, vyčítat jim můžu jen situaci z úvodu, kdy jsme inkasovali. Za domácí nastoupili hráči z ligového kádru, je to pro ně béčko, my jsme i přesto diktovali tempo hry, chybělo jen ještě trošku víc přitlačit v koncovce, přidat tam důraz, soupeře v šestnáctce přetlačit. Tam nám možná chyběla kila. Ale byl to dobrý výkon, musíme hrát a rvát se s tím, takto se hraje i v lize. Bojuje se o každý balon, o každý metr, o každou standardku, těch jsme měli asi třikrát víc než domácí,“ řekl trenér Augustin Chromý. Brno jun. – SK Sigma Olomouc jun. 1:0 (1:0) Branka: 8. Stehlík. Rozhodčí: Adámek - Vysloužil, Linhart. ŽK: Varaďa, Malík – Nešický. SK Sigma: Reichl - Texl, Soušek, Svozil, Můčka – Hladík, Habusta, Pančochář, Houska, Falta – Schmidt. Trenér Augustin Chromý.

Béčko SK Sigma má první výhru z venkuBéčko SK Sigma má první výhru z venku
| 24.09.2016
Béčko SK Sigma jede do HulínaBéčko SK Sigma jede do Hulína
| 23.09.2016
Chromý: Celý tým odvedl dobrou práciChromý: Celý tým odvedl dobrou práci
| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly