Juniorka podlehla Čáslavi

02.10.2006 / B tým

V 9. kole II. ligy hostila Sigma „B“ na domácím hřišti Čáslav. V utkání dvou rozdílných poločasů podlehli domácí 1 – 2. V 1. poločase byli domácí jasně lepším týmem. Hostující nováček druhé nejvyšší soutěže se v úvodu dlouho kochal krásami Androva stadionu. Domácí výborně kombinovali po celém hřišti, byli pohyblivější a rychlejší. Z mnoha šancí se ujala pouze jedna. Ve 13. minutě Melinho uličkou našel Štěpána a ten podél brankáře Švengera skóroval, 1 - 0. Další brankové příležitosti režíroval opět brazilský špílmachr Melinho. Aktivní byl na pravém okraji zálohy i Řehák. Ve dvou vyložených situacích právě po centru Řeháka byl Štěpán, ale hra hlavou je jeho slabší stránkou. Minutu před koncem 1. poločasu se radovali i hosté. Nečekanou střelu Kunáška ze 30 metrů gólman Černý trochu podcenil a bylo vyrovnáno, 1 - 1. Do 2. poločasu vstoupil naprosto jiný olomoucký tým. Aktivitu převzali hosté a korunovali ji vítěznou brankou v 66. minutě. Po rohovém kopu se nejlépe orientoval v závaru před brankou Sigmy Haniak a propálil vše co mu stálo v cestě, 1 – 2. V závěru utkání zahrozil tvrdou střelou z přímého kopu Melinho, ale brankář Švenger jeho střelu s námahou vyrazil. „Domácí byli v 1. poločase lepším týmem. Nám se nedařilo jejich rychlou kombinaci zastavovat ani fauly. V závěru poločasu jsme šťastným gólem vyrovnali a dostali se do hry. Domácí se naopak dostali do útlumu. Ve 2. poločase jsme chtěli udržet remízu, ale podařilo se nám vstřelit branku. Z pohledu vstřelených branek jsme tedy zaslouženě vyhráli a mohu být s výsledkem spokojený. S předvedenou hrou však vůbec ne,“ zhodnotil utkání hostující trenér Luboš Zákostelský. To domácí trenér Augustin Chromý byl ve svém hodnocení ostřejší: „Individuální výkon některých hráčů je na pokutu. S tímto výkonem pochopitelně souvisí kolektivní výkon týmu. My hráli pouze 1. poločas ve kterém jsme neproměnili spoustu šancí. Naopak jsme ještě dvakrát inkasovali. Z toho jednou ze standardní situace a ta se musí ubránit!“ Branky: 12. Štěpán - 44. Kunášek, 66. Haniak. ŽK: Kobylík, Peška, Hudec, Krajčovič - Haniak. Diváci: 403 SIGMA: Černý - Barcal D., Hudec, Krajčovič (K), Barcal J. - Řehák (70. Schulmeister J.), Šalamoun, Kobylík (84. Lička), Melinho, Štěpán - Peška (55. Hrubý). ČÁSLAV: Švenger - Kunášek, Šrámek (K), Mráz, Šíranec - Haniak, Pazdera (90. Dubský), Kurak, Blažej (90. Urban) - Bálek, Sedláček (77. Zachariáš).