Juniorka podlehla Zábřehu

01.05.2008 / B tým

Předehrávané 30. kolo MSFL mezi domácí juniorkou Sigmy a Zábřehem vyznělo lépe pro hosty, herně i výsledkově. Domácí se za celé utkání nedokázali gólově prosadit. Hostům se to jednou povedlo a z Androva stadionu si tak odváží těsné vítězství. SK Sigma Olomouc „B“ – SK Sulko Zábřeh 0-1 (0-0) První šanci utkání si do připsali hosté a jakoby naznačili, kdo bude v utkání lepším týmem. Laštůvkovu tvrdou střelu ve 13. minutě Lovásik na dvakrát zkrotil. O tři minuty později musel brankář Sigmy opět do akce. Skluzem hasil požár před svým pokutovým územím. Snaha domácích ohrozit branku soupeře narážela na neustálé nepřesnosti. Do zakončení se tak častěji dostávali hosté. Ve 20. minutě se před domácího gólmana tlačil Kašpar, ale Ulma jej zakončit nenechal. Dvě minuty poté byl zábřežský Kašpar brance ještě blíž, když nastřelil břevno domácí branky. Nebezpečnou střelu vyslali domácí až ve 28. minutě hry Buenem. Janků si s ní poradil. O minutu později měl větší problémy s přímákem Rýdela, jehož tvrdý pokus musel s námahou vyrazit! Ve 36. minutě měli blízko ke vstřelené brance i domácí. Rohový kop brankář Janků srazil jen ke Komárkovi, jeho střele stál v cestě do sítě Bueno. Stejně jako první poločas ani ten druhý mnoho fotbalové krásy divákům nenabídl. V 54. minutě nedůrazně zakončoval Nuc, ale Janků měl i tak problémy. V 59. minutě předvedli pěknou akci hosté. Zpětnou přihrávku využil ve vedoucí branku Pobucký, 0-1. O chvíli později střílel technicky Martin Svozil, ale Lovásik se tentokrát překonat nenechal. Domácí se začali před brankou Zábřehu více objevovat až v posledních patnácti minutách.V 75. minutě mohl vyrovnat Michalčák, ale v dobré příležitosti brankáře Zábřehu nepřekonal. V 78. minutě se řítil na Lovásika aktivní Jaroslav Svozil, ale v tísni nedokázal lépe zakončit a domácí brankář si s jeho nepovedenou střelou poradil. Tlak si domácí vytvořili až v posledních minutách. Pět minut před koncem utkání hlavičkoval nepřesně Bueno po centru Hořavy. Když v poslední minutě stejný hráč opět minul branku Zábřehu, vyšla domácí juniorka z utkání bez bodu. Sestava SK Sigma Olomouc „B“: Lovásik - Dreksa, Komárek (K), Ulma, Jurkič (23. Volf, 69. Michalčák) – Nuc, Nepožitek, Rýdel (46. Hořava), Javůrek – Bueno, Pospíšil. Trenér Jiří Balcárek Nenastoupili: Bárta Sestava SK Sulko Zábřeh: Janků – Cetkovský, Skopal (K), Řehák, Vývoda – Svozil M., Svozil J., Laštůvka, Dragon (74. Martinka) – Kašpar (69. Špunda), Pobucký (83. Hampl). Trenér Otto Jáně Nenastoupili: Toman Branka: 59. Pobucký ŽK: 38. Rýdel, 62. Komárek, 87. Nepožitek ČK: - Rozhodčí: Páral – Boček, Pustějovský Delegát: Dofek Diváci: 155