Juniorka porazila béčko Brna

18.05.2008 / B tým

Ve 25. kole MSFL hostili domácí junioři své vrstevníky z Brna. Po většinu utkání byli aktivnějším týmem a zaslouženě tak vyhráli. Branky vstřelili Pospíšil a Klesnil, za hosty snižoval z pokutového kopu Baláž. SK Sigma Olomouc „B“ – 1. FC Brno „B“ 2 – 1 (1 – 0) Domácí byli v první poločase aktivnější. Vážného ohrožení branky se však dočkali diváci až po půlhodině hry. Hořavův technický pokus jen těsně minul branku. Ve 33. minutě se již svěřenci Jiří Balcárka radovali. Hořava uvolnil Pospíšila a ten podél padajícího brankáře Hrdličky skóroval. O pět minut později vystřelil tvrdě brněnský Hanák, ale minul branku. Ve 40. minutě hry se dostal před Hrdličku olomoucký Javůrek, ale již nestačil zakončit. Hned v úvodu druhého poločasu mohli domácí svůj náskok zvýšit. Javůrkův centr se snášel na hlavu Klesnila, brněnský brankář však míč vyškrábl na roh. Poté se hra vyrovnala, ale hosté vyslali svou první střelu ve druhém poločase až v 70. minutě. Chlupova střela neměla důraz ani přesnost. O dvě minuty později pálil z bezprostřední blízkosti Simr, ale vysoko přestřelil. V 73. minutě tak udeřili domácí. Javůrek centroval a hlava dlouhána Klesnila byla neomylná, 2-0. O pět minut poté zahrál Dreksa v pokutovém území rukou a Baláž penaltu s přehledem proměnil. Kontaktní gól svěřence Petra Maléře nastartoval k větší aktivitě, vyrovnání se však již nedočkali. Branky: 33. Pospíšil, 73. Klesnil – 79. Baláž (p.k.) Rozhodčí: Jahoda – Dorušák, Kondler Delegát: Křižák Žluté karty: 58. Pospíšil, Nepožitek, 90. Klesnil - 20. Hanák, 48. Paděra, 64. Pacák Diváci: 110 Sestava SK Sigma: Lovásik – Dreksa, Komárek (K), Ulma, Jurkič (13. Volf) – Nuc (64. Doležal), Nepožitek, Hořava, Javůrek – Pospíšil (80. Michalčák), Klesnil. Trenér: Jiří Balcárek Nenastoupil: Bárta Sestava 1. FC Brno: Hrdlička – Nosko, Huška (46. Chlup), Polák (K), Bubeníček – Hanák, Lacko (72. Šural), Paděra, Urban (46. Pacák) – Baláž, Simr. Trenér: Petr Maléř Nenastoupili: Vrtěna, Hladký