Juniorka porazila Břeclav

08.11.2008 / A tým

Ve 14. kole MSFL hostila domácí juniorka Břeclav. Utkání se hrálo poprvé v sezóně na hrací ploše číslo 2 areálu Androva stadionu. Soupeř přijel i s bývalými členy Sigmy, trenérem Jiřím Fryšem a hráčem Tomášem Bouškou. O výhře domácích rozhodla branka Doležala z úvodu utkání. SK Sigma Olomouc „B“ – MSK Břeclav 1 – 0 (1 – 0) Domácí byli aktivnějším týmem od prvních okamžiků a již v 5. minutě se radovali z branky Doležala. O chvíli později mohlo být dva nula, ale střela Petra skončila na boční síti. Ve 13. minutě to byl opět Petr, který tentokrát v pádu střílel mimo branku. Po dvaceti minutách se nedokázalo prosadit duo Michalčák – Petr. Převahu domácích nekorunoval gólem ani tvrdou střelou Nepožitek ani Michalčák, který nastřelil brankáře Galla ze dvou metrů! Hosté měli vážnější šanci až v poslední minutě poločasu, ale Fiala hlavou mířil nad branku Lovásika. Do druhého poločasu nastoupil Klesnil místo zraněného Doležala. V 52. minutě se dostal po zaváhání obránce na hranici vápna před brankáře, ale uklouznutí jej nepustilo do zakončení. O dvě minuty později orazítkoval břevno z přímáku Kazár. Domácí byli do této chvíle stále aktivnějším týmem, ale s vyloučením hostujícího Dvořáka jejich aktivita upadla. Naopak iniciativu přebírali hosté. V 63. minutě jen s námahou vyškrábl míč domácí brankář na roh. Svěřenci Jiřího Balcárka se jen těžko dostávali z vlastní poloviny. V 69. minutě opustil hřiště za faul zezadu bez předchozího napomenutí hostující Pokorný. Domácím ani tato přesilovka nepomohla. Za zmínku stojí jen průnik Michalčáka, kterému chybělo zakončení, střela Petra mimo branku a nepřesný pokus Kazára téměř z poloviny hřiště do prázdné branky. Hosté si vytvořili sice tlak, ale vážnější šanci si nevytvořili. Juniorka Sigmy hraje poslední mistrovské utkání tohoto roku příští týden s rezervou Brna na její půdě. Branky: 5. Doležal Rozhodčí: Viščor – Tobola, Duda Delegát: Blažek Žluté karty: 90. Štětina a Nepožitek – 43. Šenk, 41. a 53. Dvořák, 90. Galla Červená karta: 53. Dvořák (po 2 ŽK), 69. Pokorný Diváci: 105 Sestava SK Sigma: Lovásik (K) – Nuc, Ulma, Bodeček, Stroupek – Michalčák (88. Javůrek), Štětina, Nepožitek, Kazár - Doležal (45. Klesnil, 80. Blaha), Petr. Trenér: Jiří Balcárek Nenastoupil: Hořava J., Volf, Jančík, Neoral Sestava MSK Břeclav: Galla – Pokorný, Schwarz (K), Michal, Šenk – Diviš, Dvořák, Demjanovič, Svoboda (85. Bouška) – Pacák (64. Vlček), Fiala (59. Simandl). Trenér: Jiří Fryš Nenastoupili: Jurga, Prokop