Juniorka porazila doma Mutěnice

09.09.2007 / B tým

V 5. kole MSFL hostil „B“ tým Sigmy na Andrově stadionu dosavadní vedoucí tým soutěže z Mutěnic a vyhrál 3:2. Hosté začali lépe, domácí nepříznivé skóre otočili především díky dvěma brankám Martina Pulkerta. SK Sigma Olomouc „B“ – FK Mutěnice 3:2 (2:1) Do první šance utkání se dostali domácí hráči. Jakub Petr postupoval ve 2. minutě sám na branku Mutěnic, ale obstřelil nejen brankáře, ale i brankovou konstrukci. To hosté svou první šanci proměnili. Ve 13. minutě zahrávali rohový kop a Bílek se hlavou nemýlil, 0:1. Svěřenci domácího trenéra se dokázali brankově prosadit až po půlhodině hry. Martin Pulkert potrestal chybnou rozehrávku Jašíčka a s přehledem skóroval, 1:1. Za necelé dvě minuty již domácí vedli. Buenovu střelu Blaha ještě stačil vyrazit, na dorážku Pulkerta byl již krátký, 2:1. Hosté nesložili zbraně. Drábek zkoušel technickou střelou překonat domácího Bártu v 35. minutě, ale minul branku. O tři minuty později byl již Bárta v akci, když kryl nájezd soupeře. Dorážku vykopával z prázdné branky Dreksa. Zvýšit skóre mohl hned na začátku 2. poločasu Bueno, ale z malého vápna přestřelil. O minutu později si vedl stejně Obal. K vyrovnání měli hosté blízko v 58. minutě, kdy Helísek trefil spojnici tyče a břevna. Odražený míč napálil vysoko nad Bubenko. Ale ani svěřenci domácího trenéra Balcárka neměli k další brance daleko. V 69. minutě se perfektně z přímáku trefil Hrdlovič, ale Martin Blaha míč skvěle vyškrábl z horního růžku branky. O tři minuty později pálil nejprve těsně vedle aktivní Hořava, ale hned z následující akce usměrnil do brány střílený centr Petra novic na hřišti Tomáš Pospíšil, 3:1. Z náskoku se domácí neradovali dlouho. V 76. minutě váhal s odkopem ve vlastním pokutovém území Nepožitek, fauloval a Bubenko snížil z penalty na 3:2. Hosté vrhli všechny síly do útoku, ale branky mohly padat do jejich sítě. V 85. minutě se proháčkoval k brance Pulkert a z téměř nulového úhlu napálil míč na Blahu, který s vypjetím všech sil vyrazil. O minutu později hosty zachránil opět olomoucký brankář Blaha, když vychytal Pospíšila. Do třetice zachránil svůj tým Blaha již v nastaveném čase, když se na něj řítil Nepožitek. Domácí tak svůj náskok již nezvýšili a vyhráli těsným rozdílem 3:2. Sestava SK Sigma: Bárta – Hrdlovič (K), Komárek, Dreksa, Stroupek (59. Heidenreich) – Michalčák (68. Pospíšil), Hořava, Nepožitek, Pulkert – Bueno (83. Doležal), Petr. Trenér Jiří Balcárek Nenastoupili: Štětina, Jakoubek Sestava FK Mutěnice: Blaha – Štěpanovský (88. Brichta), Jašíček, Zemánek (K), Zapletal – Helísek, Bílek, Drábek (54. Hryharau), Válek – Bubenko, Obal. Trenér: Vladimír Hruška Nenastoupili: Križánek, Strýček Branky: 30. a 32. Pulkert, 72. Pospíšil – 13. Bílek, 77. Bubenko (p.k.) ŽK: 10. Hrdlovič, 34. Petr, 76. Nepožitek – 27. Zapletal, 68. Bubenko, 84. Blaha Rozhodčí: Viščor – Boček, Piňos. Delegát: Prokeš Diváci: 198