Juniorka porazila Lipovou

20.04.2008 / B tým

Souboj týmů z opačného pólu tabulky vyzněl lépe pro domácí. Vítězství svěřenců Jiřího Balcárka nad týmem dalšího bývalého hráče Sigmy Oldřicha Machaly, v rámci 21. kola MSFL, vrátilo juniorku zpět na čelo soutěže. SK Sigma Olomouc „B“ – SK Lipová 4 : 1 (1 : 0) Domácí nastoupili v sestavě doplněné o hráče „A“ týmu. Na jejich hře to však příliš vidět nebylo. Ve 2. minutě Tomáš Hořava vysunul Michala Hubníka, ten ale s míčem trestuhodně naložil, poslal jej z dobré pozice mimo branku. Hosté se osmělili v 6. minutě, ale centr Papici zblokovala na roh domácí obrana. O dvě minuty později se zastřeloval Pospíšil. Prověřil však jen brankáře Švédu. Po čtvrthodině hry pálil tvrdě Hajčík, ale jen nad branku Sigmy. Ve 30. minutě střílel tvrdě na druhé straně Tomáš Hořava, brankáře Bártu ale neprostřelil. Ve 32. minutě se již skóre měnilo. Po akci Hubníka se v těžké pozici dokázal prosadit Pospíšil, 1 – 0. Hosté se zkoušeli prosadit střelami zdálky, Richterův pokus skončil ale nad brankou. Když brankou neskončil ve 45. minutě Hubníkův průnik, odcházeli domácí do šaten s jednobrankovým vedením. O výsledku utkání rozhodl vstup týmů do druhého poločasu. Hned v první minutě se trefil Jindřišek po přihrávce Nuce a bylo již 2 – 0 pro domácí. Pro hostující tým to byla rána, po které se již nedostal do hry. Střela Richtera v 58. minutě nemohla Lovásika ohrozit. V 63. minutě skvěle zakročil Švéda při šanci Pospíšila. Pět minut poté střílel dobře Nepožitek, ale těsně minul. Hosté si vysloužili potlesk za akci, na jejímž konci byla střela Marka. Podobně si vedli domácí o chvíli později, Klesnil střílel nad branku. Od 81. minuty dohrávaly oba týmy v deseti, když po vzájemné strkanici opustili předčasně hřiště domácí Pospíšil a hostující Hořava. V 86. vychytal Michalčáka brankář Švéda, ale v 88. minutě již neměl na střelu Komárka, 3 – 0. Minutu poté přidal čtvrtý domácí gól Klesnil, když si jeho střelu srazila obrana Lipové do vlastní branky. Hosté v poslední minutě nastřelili břevno střelecky aktivním Richterem a v nastaveném čase zaznamenali čestný úspěch Fialou, 4 – 1. Sestava SK Sigma Olomouc „B“: Lovásik - Jindřišek, Komárek (K), Ulma, Jurkič – Nuc (78. Volf), Hořava T. (88. Bárta), Nepožitek, Michalčák – Hubník (46. Klesnil), Pospíšil. Trenér Jiří Balcárek Sestava SK Lipová: Švéda – Krejčíř, Suchánek (K), Hajčík (73. Hrubý), Stroupek – Papica (67. Fiala), Hořava J., Simandl, Marek – Richter, Soukup (90. Juřátek). Trenér Oldřich Machala Nenastoupili: Tomčík, Huf, Večeř Branky: 32. Pospíšil, 46. Jindřišek, 88. Komárek, 89. Klesnil – 90. Fiala ŽK: Hubník, Ulma – Krejčíř, Suchánek ČK: Pospíšil – Hořava J. Rozhodčí: Chramcov – Paták, Pochylý Delegát: Kolev Diváci: 210