Juniorka porazila Mutěnice

24.05.2009 / B tým

Ve 26. kole MSFL hostila juniorka Sigmy na Andrově stadionu klub z Mutěnic. Po porážce v Zábřehu si chtěli domácí spravit chuť i bodovou tabulku. První poločas šance nepřinesl, druhý ano. Z nich se urodila i jedna branka. Z minima šancí vytěžili domácí maximum a uhájili domácí tři body vítěznou trefou Šichora. SK Sigma Olomouc „B“ – FK Mutěnice 1 – 0 (0 – 0) První poločas mnoho divákům nenabídl. Hosté byli aktivnější. Domácí se snažili, ale hostující brankář Skácel si na míč téměř nešáhl. Střely domácích mířily většinou hodně vysoko. To před domácí brankou bylo vzruchu o poznání více. Šancí však minimum. Za zmínku snad stojí jediná. Po čtvrt hodině se protáhl před Jakoubka hostující kapitán Helísek, ale jeho přihrávku neprotlačil do odkryté branky Obal. V úvodu druhého dějství si hosté vypracovali hned dvě slibné příležitosti. Standardní situaci Koštuřík lehce hlavou tečoval, ale Jakoubek si s ní poradil. Ve druhé se ocitl Helísek, ale míč také nedokázal usměrnit za záda domácího gólmana. I nadále byli mutěničtí aktivnější a zaměstnávali Jakoubka. Naopak Jindřich Skácel práce mnoho neměl a pomáhal svým spoluhráčům převážně v rozehrávce. První nebezpečí pro něj znamenala standardka Kobylíka až po šedesáti minutách hry, kterou ale vyboxoval do bezpečí. V 68. minutě už byl i přes svou výšku krátký na střelu Šichora. Ten si narazil míč s Kučerou a technicky překonal z vápna Skácela, 1 – 0. Mutěnice otevřeli více své zadní řady a vrhli se na zteč domácí svatyně. Mezery v obraně Mutěnic mohl využít Vašíček, ale sám na Skácela postupující jen nastřelil gólmana. Hosté si porážku nezasloužili. Dostávali se často do zakončení, ale míč za záda Jakoubka se jim dostat nepodařilo. Domácí si tak těsné vítězství uhájili až do konce utkání. Branka: 68. Šichor Rozhodčí: Tobola – Czene, Kratochvíl Delegát: Kolesa ŽK: 79. Vrtělka Diváci: 120 Sestava SK Sigma Olomouc „B“: Jakoubek – Nuc, Dreksa, Murin, Machalický – Kučera (90. Michalčák), Šichor, Kobylík, Jančík, Javůrek (61. Koutek) – Pospíšil (72. Vašíček). Trenér: Augustin Chromý Nenastoupili: Ulma, Šustr Sestava FK Mutěnice: Skácel – Ševčík, Jašíček, Petričko, Filipský – Helísek (K), Tošovský (62. Czucz), Vrtělka, Koštuřík – Macek, Obal. Trenér: Peter Vlček Nenastoupili: Vydařilý, Čepil, Šváb