Juniorka porazila na domácí půdě Vítkovice

30.04.2007 / B tým

Ve 23. kole II. ligy porazil SK Sigma Olomouc „B“ svého soupeře z Vítkovic jasně 3:0 a konkurenta v záchranářských prací tak přeskočil. SK Sigma Olomouc "B" - FC Vítkovice 3:0 (2:0) Úvodní minuty utkání mnoho fotbalové krásy nepřinesly. Hosté byli aktivnější, možná i díky slušné podpoře svých fans, ale vytěžili jen dva náznaky šancí a několik standardních situací, které byly velmi nebezpečné. S většinou si Tomáš Černý poradil. Ve 27. minutě však pouze vyrážel míč po rohu k Valáškovi. Ten v dobré pozici přestřelil. Až po půlhodině hry se ke své první šanci dostali domácí. Vepřek našel ideálně Hubníka, ten však sám před brankářem netrefil dobře míč. O minutu později boxoval další nebezpečný roh Černý, odražený míč napálil Novák těsně vedle. Ve 33. minutě zahrával standardku i domácí tým. Vepřek zakroutil míč na Škerleho, ale ten v pádu minul branku Vítkovic. O dvě minuty později centroval zprava Štěpán, ale ani Petr a poté Hubník neprostřelili obranný val hostí. Domácí se osmělovali čím dál víc a ve 38. minutě se i radovali z branky. Hořava se opřel do míče a vymetl levý horní růžek branky, 1:0. Sigma byla při chuti. Dvě minuty po vstřelené brance sklapla ofsajdová past Vítkovic na prázdno a využil toho Hubník, který se kličkou zbavil brankáře Kella. Ten jej však fauloval a musel pod sprchu. Trenér Grussman stáhl ze hřiště Krokera a do brány putoval náhradní brankář Vaclík. Penaltu ve 43. minutě v klidu proměnil kapitán Škerle a bylo 2:0. Do 2. poločasu zřejmě vstoupili svěřenci trenéra Chromého uspokojeni dvoubrankovým vedením a početnou převahou, protože aktivnější byli hosté. Po dvacet minut hrozili zejména ze standardních situací. Domácí předvedli pěknou akci v 58. minutě, ale ulička Petra na Pulkerta skončila ofsajdem. V 60. minutě měli hosté velkou šanci, ale Jandíka ve slibné pozici sestřelila standardka Třasáka. Hned z protiútoku hledal Šultés centrem Pulkerta. Ten byl tísněn obránci a zakončil vedle. O tři minuty později si dávali přednost Černý se Škerlem, ale Novák střílel vedle. V 66. minutě si Šultés zopakoval centr na Pulkerta, výsledek byl stejný a nepomohla ani dorážka prvně jmenovaného. A když o chvíli později střílel vedle z otočky před domácí brankou Cverna, udeřili domácí hráči. Šultés se trefil stejně parádně jako Hořava a bylo to 3:0. Hosté se ale nevzdali. V 78. minutě zachránil domácí brankář Černý včasným výběhem a ve stejné minutě obránce Vepřek čistým skluzem ve vápně. V 81. minutě znovu musel Černý mimo pokutové území a hlavou řešil situaci. Na druhé straně se ještě pokoušel upravit skóre aktivní Pulkert, ale v první šanci nastřelil gólmana a ve druhé vybojoval jen roh. Dvě minuty před koncem utkání přišel v dobré pozici o míč Šultés. V poslední minutě měl na hlavě korigující gól Cverna, ale přestřelil. A když se na druhé straně neujal přímák Šultése, skončilo utkání 3:0. „Utkání se mi hodnotí těžce. Stejný zápas jako s Jihlavou. Do dvacáté minuty jsme lepší, můžeme vést 2:0, ale po hrubce inkasujeme. Byla to krásná střela, ale po naší hrubce. Po druhé brance jsme opět hráli a snažili se o kontaktní gól. Naopak jsme dostali třetí a bylo rozhodnuto. Nepropadáme panice a soustředíme se na další utkání. Musím soupeři pogratulovat,“ hodnotil utkání hostující kouč Alois Grossmann. Domácí trenér Augustin Chromý byl pochopitelně s výsledkem spokojený. „Utkání nebylo až tak jednoznačné. Vyloučení utkání rozhodlo. Měli jsme problémy s udržením koncentrace mladých hráčů. Věděli jsme, že soupeř je nebezpečný ze standardek, ale mnohdy i se štěstím jsme jim odolávali. My však měli další šance, které jsme neproměnili. Přeji soupeři hodně štěstí.“ SK Sigma Olomouc „B“: Černý - Kopecký, Bodeček, Škerle (K), Vepřek – Štěpán (84. König), Nepožitek, Hořava, Pulkert – Petr (74. Horák), Hubník (57. Šultés). Trenér: Augustin Chromý FC Vítkovice: Kello - Hromkovič, Kroker (43. Vaclík), Cverna, Hedjdušek - Třasák (K), Novák (78. Kozačuks), Motyčka, Mikulenka (84. Staněk) - Jandík, Valášek. Trenér: Alois Grussmann Rozhodčí: Hrubeš – Možíš, Tacina. Delegát: Bajer ŽK: 16. Vepřek, 18. Pulkert (oba Sigma) ČK: 40. Kello (Vítkovice)