Juniorka porazila Opavu

15.10.2006 / A tým

V 11. kole II. ligy hostila Sigma „B“ na domácím hřišti Opavu. Tým, který vyřadil Sigmu z pohárového kolotoče po vyrovnaném utkání až na penalty, byl i v tomto utkání vyrovnaným soupeřem. Tým trenéra Petržely odcestoval dnes do Jablonce k prvoligovému duelu a tak se trenéři Chromý a Balcárek museli obejít bez několika hráčů. Úvod utkání patřil hostům z Opavy. Také díky fanouškům, kterých dorazilo kolem 120 a podporovali svými hlasivkami svůj tým po celé utkání. Postupně se však hra vyrovnala. Bohužel ne na kráse. V první části utkání ji diváci mnoho neviděli, stejně jako brankových příležitostí. Šance nebyly z oblasti nebezpečných. Ve 12. minutě se rozvlnila síť opavské branky poprvé, bohužel jen z vnější strany. Skončil tam svou cestu střílený centr Kopeckého. Ve 24. minutě vystrašila Nováka v bráně Opavy střela Kobylíka. O dvě minuty později se rozvlnila síť za zády domácího brankáře Černého. V tu dobu však již byl odpískán ofsajd. Ve 30. minutě střílel nad branku Barteska. Ve 38. minutě na druhé straně střílel Král z otočky, ale také nad branku. Ve 41. se ze slibné šance dostal Peška, když místo postupu na branku volil kličku do strany. O dvě minuty později střílel do středu branky opavský Kiša. Oba trenéři v přestávce svým svěřencům řádně a hlasitě promluvili do duše. Nástup do druhé poloviny utkání však patřil opět a pouze hostům. Aktivitu si ponechali po úvodních 15 minut. Poté se však probudili i domácí a bylo se i na co dívat. V 58. minutě připravil Kobylíkovi výbornou palebnou pozici aktivní Honza Schulmeister. Jeho střela však mířila pouze do brankáře. „Nedáš, dostaneš“ mohlo platit o minutu později. V obrovské šanci Opavy se ocitl Kiša, ale Černý jej skokem pod nohy vychytal. V 61. minutě se pěkně uvolnil Řehák, jeho technická střela trefila pouze záda jednoho z obránců. V 78. minutě netrefil ve vyložené šanci dobře míč Kolínek a minul branku. O minutu později zahrozil hlavou Barcal po dlouhém autu Kopeckého. Trefil jen tyč. V 82. minutě našel Řehák přesně hlavu Ličky, ten ve výborné pozici minul branku. V 86. minutě Půda trefil loktem do obličeje Ličku, ten z krvácejícím obličejem opustil hrací plochu. Nařízenou standardku poslal do vápna Stroupek a hlavou usměrnil za záda Nováka Tomáš Hrdlovič. A protože ve 4. minutě nastavení neproměnil svůj únik střídající Hrubý, porazila Sigma „B“ tým Opavy 1 - 0. „Vyrovnané utkání. První poločas na kráse nenabral, navíc byl bez šancí, hrálo se ve středu pole, ale ve druhém poločase to už bylo oboustranně lepší. Prohráli jsme, ale horší jsme nebyli. Navíc brankou ze standardní situace, která byla navíc špatně kopnutá. To je chyba, za kterou si hráči mohou sami. Tím nechci snižovat výkon domácích. Viděl jsem jejich předchozí dva zápasy a tento byl jejich nejlepší,“ zhodnotil utkání Petr Žemlík, trenér Opavy. „Jsme v takové divné situaci. Dnes odjel A tým do Jablonce, v týdnu byli někteří hráči přeřazeni do B týmu, někteří jsou stále zranění. Na hráčích již není vidět ta jiskra, chuť hrát fotbal, jako tomu bylo na začátku II. ligy. Po dvou porážkách se kluci zvedli, ale museli jsme nejprve my zvednout v kabině hlas,“ zhodnotil utkání domácí kouč Augustin Chromý. Branka: 87. Hrdlovič ŽK: Schulmeister J., Král – Víšek, Půda, Cigánek Diváci: 526 SIGMA: Černý - Kopecký, Stroupek, Krajčovič (K), Barcal D. - Král, Kobylík (66. Šalamoun), Řehák, Hrdlovič - Peška (46. Lička, 88. Hrubý), Schulmeister J. Trenér: Augustin Chromý, Jiří Balcárek OPAVA: Novák - Kolínek (K), Pejša, Půda, Víšek - Wirth, Barteska, Cigánek, Kiša - Sluka, Janoviak. Trenér: Petr Žemlík