Juniorka porazila prvoligové Drnovice

17.01.2005 / B tým

Fotbalisté druholigového SK Sigma Olomouc B vyhráli i druhé přípravný zápas. Po vítězství 2:1 v Kroměříží se mladíci z Hané v sobotu vytáhli proti prvoligovým Drnovicím. První poločas utkání na umělém trávníku Sigmy skončil bez branek, ve druhé se po dvou ukázkových protiútocích dvakrát prosadil Janotka. SK Sigma Olomouc B - FK Drnovice 2:0 (0:0) V prvním poločase poslal trenér Zdeněk Psotka do hry hodně mladou sestavu a to hostům vyhovovalo. Jenže branku nedokázali trefit, a když už se jim to povedlo, sebral jim radost zdvižený praporek pomezního. Jednu z mála domácích tutovek měl ve 28. minutě Pulkert, ale zamířil pouze do připraveného brankáře Bureše. Po přestávce už nastoupil za domácí zkušenější tým. A hned ve 47. minutě mohla juniorka skorovat, jenže Mazouch v čisté pozici nezakončil přesně. Na druhé straně zkoušel brankáře Kmecika ošálit Holub, ale i on mířil vedle. Gólman Kmecik si moc nezachytal, protože v 57. minutě musel odstoupit s otevřenou zlomeninou ruky. A za zranění kolegy se domácí hostům pořádně pomstili. Janotka dal dvě branky a obě po ukázkových akcích. Nejprve si v 60. minutě naběhl na pas Vepřeka a obhodil vybíhajícího Bureše. Pak v 81. minutě domácí dokonale vyšachovali drnovickou obranu, Šultes přihrál Janotkovi, který už musel pouze trefit prázdnou branku. Hosté mohli snížit v 84. minutě, ale střelu Třasoně zblízka brankář Uvízl lapil. „Výsledek je vynikající. Ale v prvním poločase jsme nehráli dobře. Chyběl nám důraz, kvalita a hlavně zkušenosti. Tam jsme mohli klidně dostat čtyři branky. Po přestávce už to bylo s příchodem zkušenějších hráčů lepší,“ řekl našemu listu trenér Sigmy B Zdeněk Psotka. V utkání mu chyběl pouze útočník Hrubý, který po zranění teprve začíná pořádně trénovat. Tento týden je juniorka na kondičním soustředění v Karlově, další přípravný zápas hraje v sobotu doma proti Opavě (14.30). Branky: 60. a 81. Janotka. Rozhodčí: Jahoda – Chytil, Kumstát. Diváci: 100. Sigma B – 1. poločas: Uvízl – Roupec, Kopecký, Král, Stoklásek – Janotka, Lukšík, Fiala, Vývoda – Krpec, Pulkert. 2. pol.: Kmecik (57. Uvízl) – Kopecký, Roupec, Komárek, Vepřek – Janotka, P. Kobylík, Papica, Mazouch, Lukšík – Šultes. Trenér Zdeněk Psotka. Drnovice: Bureš - Jordánek, I. Zbožínek, Schindler, Čáp (62. Macháň) - Adamec, Bouška (62. Víšek), Třasoň, Onofrej - Holenda, Holub. Trenér Josef Mazura.