Juniorka porazila SK Hranice, útočník Šultes dal čtyři góly

07.02.2005 / B tým

Druholigová juniorka SK Sigma Olomouc odehrála další z baterie přípravných utkání na jarní část sezony na umělém trávníku proti třetiligovému SK Hranice. Domácí mladíci jasně zvítězili, mužem zápasu byl útočník Pavel Šultes, který dal čtyři branky. Navíc ještě trefil břevno. SK Sigma Olomouc B – SK Hranice 5:1 (3:1) Béčko začalo ofenzivní smrští a rychle získalo náskok. V 7. minutě trefil Šultes z vápna přesně k pravé tyčce. Ve 13. se tentýž hráč prosadil hlavou po rohu. A ve 21. minutě završil hattrick, když prošel s míčem až do prázdné branky. Hranice snížily ve 23. minutě, to rohový kop uklidil na první tyči do sítě Janoviak. Po přestávce se hosté zvedli, ale hned několik dobrých střeleckých možností nedokázali proměnit. A tak se na další branky chvíli čekalo. V 75. minutě Šultes znovu došel s balonem na noze po finálce J. Schulmeistera až do branky. Za další tři minuty trefil Šultes břevno. Tři minuty před koncem přidal pátou branku domácích J. Schulmeister. „Utkání pro nás splnilo svůj účel. Měli jsme jisté problémy se sestavou, bylo nás akorát jedenáct, protože někteří hráči jsou zranění. Navíc jsme měli v týdnu blok zaměřený na kondici,“ řekl kouč Sigmy B Zdeněk Psotka. Chyběli mu zraněný Vepřek, nemocný Kopecký a Janotka, který je s áčkem na herním soustředění na Kypru. Do hry opět poslal několik hráčů, kteří jsou věkem ještě dorostenci. V obraně například nastoupil Roman Kuba, v záloze Kamil Vacek. „Kamil už prokázal, že každým zápasem roste. Musí přidat hlavně v síle, technicky je dobře vybaven. Romana jsem zkoušel už ve druhém zápase. Vedl si dobře, i když tam měl pár momentů, které mohl řešit lépe,“ poznamenal Psotka. Další přípravný zápas hraje Sigma B v úterý s Uničovem (14.00, umělá tráva Sigmy). Branky: 7., 13., 21. a 75. Šultes, 87. J. Schulmeister – 23. Janoviak. Rozhodčí: V. Boček – L. Boček, Piňos. Diváků: 120. Sigma B: Kameník – Stoklásek, Kuba, Komárek, Jordánek – P. Kobylík, Vacek, Král, Jaroš – Šultes, J. Schulemister. Trenér Zdeněk Psotka.