Juniorka porazila zlínské béčko

10.05.2009 / B tým

Ve 24. kole MSFL hostila juniorka Sigmy rezervu Zlína. Hrálo se opět na Andrově stadionu. Bezbrankový první poločas nahradil třígolový poločas druhý. Dvakrát se trefil David Kobylík, jednou Marek Šichor a Sigma si připsala tři body. SK Sigma Olomouc „B“ – FC Tescoma Zlín „B“ 3 - 0 (0 – 0) První minuty přinesly zastřelování týmů. Mimo bránu mířil nejprve domácí Kučera a poté hostující Hudák. Ve slibné příležitosti se ocitl hostující Motal až v 19. minutě, ale netrefil branku domácích. Domácí hrozili především ze standardních situací. David Kobylík jednu z nich posadil přesně na hlavu Bodečkovi ve 23. minutě, ale ten těsně minul branku. O minutu později pálil tvrdě Kučera. Tobolík míč jen vyrazil, ale před dobíhajícím Nekudou jej na dvakrát zkrotil. Po půlhodině hry pálil tvrdě zlínský kapitán Šrom, ale minul domácí svatyni. Ve 34. minutě uvolnil dvorní nahrávač Kobylík spoluhráče Šichora, ale ten nedokázal využít slibné palebné pozice. O tři minuty později byl u míče opět domácí kapitán, ideálně vysunul Nekudu, který se sice zbavil gólmana Zlína, ale branku přestřelil! Do šaten tak týmy odcházely za stavu 0 – 0. V úvodu druhého poločasu se domácí snažili najít cestu ke zlínské bráně, ale kombinace vázla. Když se přece jen povedla, skončila na nepřesné finální přihrávce. Až v 64. minutě se dostal do šance Doležal. Při kličce brankáři však o míč přišel a Nekudův pokus obránce vykopl z prázdné branky. V 73. minutě se síť už rozvlnila. Šichor načechral za obranu míč na Davida Kobylíka a ten z bezprostřední blízkosti trefil pod břevno, 1 – 0. Pět minut poté mohlo být vyrovnáno. Šustr se však vrhl Otrubovi nebojácně pod nohy a domácí zachránil. A tak se gólové aktivity ujali opět domácí. V 78. minutě se z hranice velkého vápna napřáhl Šichor a mířil přesně, 2 – 0. Hosté se tlačili na polovinu Sigmy, ale zůstalo jen u centrovaných míčů. Ty s klidem stahoval Šustr. Tři minuty před koncem řádné hrací doby byl v pokutovém území faulován Pospíšil a penaltu s ledovým klidem proměnil, stejně jako ve středu, David Kobylík. V poslední minutě se snažil gólově prosadit i Jakub Petr, ale jeho lob skončil za brankou Zlína. Branky: 73. a 88. Kobylík, 78. Šichor Rozhodčí: Nádvorník – Nenadál, Černý Delegát: Kuba ŽK: 40. Petr, 57. Murin – 54. Pazdera, 87. Linek Diváci: 112 Sestava SK Sigma „B“: Šustr – Nuc, Bodeček, Murin, Machalický – Štětina (36. Jančík) – Kučera (60. Doležal), Šichor, Kobylík (K), Petr – Nekuda (83. Pospíšil). Trenér: Augustin Chromý Nenastoupili: Ulma, Hořava J., Koutek, Jakoubek Sestava FC Tescoma Zlín „B“: Tobolík – Pazdera, Linek, Elšík, Kašpar – Šrom (K), Motal, Řihák, Lukaštík – Hudák (46. Bačík), Otruba (80. Sokol). Trenér: Ivan Konečný Nenastoupili: Konečný, Dostál

Chromý: Škoda, že jsme se neprosadili střeleckyChromý: Škoda, že jsme se neprosadili střelecky