Juniorka porazila Znojmo

20.02.2012 / B tým

Třetiligový tým SK Sigma Olomouc B dohrával dnes po poledni přípravný zápas odložený vzhledem k mrazům. Na umělce juniorka porazila druholigové Znojmo o jeden gól. Tento týden hraje ještě dva zápasy – ve středu v Šumperku (17.00), v sobotu doma proti Dukle Praha B (13.00). Juniorka po Sokolovu obstála v dalším souboji s týmem z vyšší soutěže. Na umělce béčko vedlo, když ve 12. minutě trefil z voleje Tomeček. Za Znojmo nastoupili v útoku hráči Sigmy Václav Vašíček a Jakub Rolinc, oba naši obranu chtěli neustále zlobit. Dvě možnosti Rolince zmařil brankář Bárta. Do pauzy mohli náskok domácích zvýšit Janotka, Tomeček a Mena, jenže pokaždé jim kousíček chyběl. Minutu po přestávce hosté ztrestali velkou hrubku domácí defenzivy. Když potom Tomeček zahodil své šance, zdálo se, že by duel mohl končit remízou. Ale osm minut před koncem dal vítěznou branku po akci Tomečka s Vavříkem přesnou střelou k zadní tyčce Janotka. "Silný soupeř nás opět dobře prověřil. V závěru už bylo znát, že kluci jsou v náročném programu trošičku unavení. Tento týden máme ještě dvě utkání, ale zvládneme to. Vyhráli jsme, výkon nebyl špatný, takže jsem spokojen. Ale samozřejmě musíme dál pracovat na odstraňování nedostatků," řekl trenér SK Sigma B Martin Kotůlek. SK Sigma Olomouc B – Znojmo 2:1 (1:0) Branky Sigmy: 12. Tomeček, 82. Janotka. SK Sigma B: Bárta – Janotka, Ješko, Mena, Můčka – Vavřík, Habusta, Štětina (70. Pančochář), Plšek (80. F. Přikryl), Tomeček – A. Ševčík (46. Bernard). Trenér Martin Kotůlek.