Juniorka přehrála Kroměříž

04.05.2008 / B tým

Ve 23. kole MSFL porazila domácí juniorka Sigmy Hanáckou Slavii Kroměříž 4-2. Utkání se hrálo v areálu Řepčín, kam se mistrovská mužská soutěž vrátila po dlouhých letech. Juniorce změna hřiště prospěla. Svého soupeře přestřílela a zaslouženě zvítězila 4-2. SK Sigma Olomouc „B“ – Hanácká Slavia Kroměříž 4–2 (2–0) Domácí byli od prvních minut aktivnější. V úvodní minutě hlavičkoval Pospíšil, s jeho nedůrazným pokusem si brankář Vogl bez problémů poradil. Ve 4. minutě však již musel lovit míč ze své sítě. Po kolmé přihrávce Pospíšila otevřel gólový účet do prázdné branky Javůrek. Po čtvrthodině hry to bylo 2-0, když se ujala tečovaná střela Buena po přihrávce Nepožitka. Po třiceti minutách hry mohl zvýšit Javůrek, ale jeho střele chyběla přesnost. Ještě blíže byl k brance Klesnil, jeho hlavička orazítkovala jen břevno. Hosté zahrozili v prvním poločase jen jednou, ale Janču včasným výběhem eliminoval Lovásik. V poslední minutě prvního poločasu ještě střílel těsně vedle Jurkič. V úvodní minutě 2. poločasu mohl zvýšit Javůrek, ale jeho střele z úhlu chyběly centimetry. V 59. minutě zužitkoval Nucův centr Pospíšil, 3-0. O šest minut později svým druhým gólem zvýšil aktivní Javůrek na 4-0, když využil chybné vyběhnutí gólmana. V 76. minutě se prodral do pokutového území Nekuda, ale napálil jen boční síť. Domácí se uspokojili vysokým vedením a přišel trest v podobě dvou branek Janči během šedesáti vteřin. Více domácí hostujícímu týmu nedovolili. Naopak mohli ještě dvě branky přidat, ale ani Jurkičova dělovka ani Nekudův střelecký pokus v síti neskončil. Domácí si tak upevnili pozici na čele MSFL vysokou výhrou 4-2. Již zítra pokračuje olomoucký fotbalový souboj se Slavií, tentokrát s tou pražskou v rámci Gambrinus ligy. Pokud by skončila opět vítězstvím Sigmy, nikdo by se v Olomouci nezlobil. Branky: 4. a 65. Javůrek, 15. Bueno, 59. Pospíšil – 78. a 79. Janča Rozhodčí: Kondler – Sedláček, Fojt Delegát: Šimon Žluté karty: 77. Volf – 40. Šilinger Diváci: 140 Sestava SK Sigma: Lovásik – Dreksa, Komárek (K), Ulma, Jurkič – Nuc (79. Michalčák), Nepožitek, Bueno, Javůrek – Pospíšil (71. Nekuda), Klesnil (71. Volf). Trenér: Jiří Balcárek Nenastoupil: Bárta Sestava SK Hanácká Slavia: Vogl – Klimek, Šilinger (K), Stašek, Kovařík – Mazouch, Tubonemi, Bělíček, Kutňák (46. Jurčík) – Foltán (46. Valášek), Janča. Trenér: Alois Skácel Nenastoupili: Skácel, Drápela