Juniorka přesilovku nevyužila

13.04.2003 / SCM

Juniorka přesilovku nevyužila Juniorka SK Sigma Olomouc ztratila ve 22. kole druhé ligy doma body. Béčko Sigmy prohrálo nula jedna s Mladou Boleslaví, když hosté hráli téměř osmdesát minut v deseti. Olomoučtí mladíci sice celý zápas bušili do obrany hostí jako hluší do vrat, ale branky se nedočkali. A sami naopak z jediné kloudné střely hostí inkasovali. SK Sigma Olomouc B - Mladá Boleslav 0:1 (0:0) Domácí kopali v 8. minutě dva rohy v rychlém sledu, ale obrana Boleslavi ještě odolala. Hůř už na tom byla o pět minut později. Tři hráči Sigmy šli sami na brankáře Macháčka. Ten vyběhl ven z vápna a Schulmeisterův obstřel rukou srazil ke Krpcovi. Před ním byla jen prázdná síť, ale sudí Šedivý výhodu nenechal a hned hru přerušil. Macháček šel pod sprch a juniorce zbyl místo gólu do prázdné jen trestňák, ze kterého nebylo nic. Od té doby se hosté stáhli před své vápno a ze všech sil bránili. Dopředu se dostali ve 34. minutě a vytěžili z toho přímý kop. Ten zahrával Hýbner, jeho střelu do vinklu ale brankář Tomáš Černý vyrazil. Po změně stran se hrálo jen na jednu bránu, ale domácí se nedostali k účinnému zakončení. Hubníkův centr, který zaletěl pod břevno, náhradního gólmana Millera nepřekvapil, Schulmeisterova hlavička šla vedle. Pak to zkusil znovu Hubník, ale jeho střele v pádu chyběla razance. V 76. minutě hlavičkoval nad po přímém kopu zblízka Hudec. V 80. minutě nepřesný sudí daroval hostům přímý kop. Míč se odrazil k Palečkovi, který trefil přesně pod břevno. V závěru Sigma vrhla vše na zteč. Měla i šance. Schulmeister hlavou v 82. minutě netrefil, v 90. pak ze dvou kroků lapil jeho ránu se štěstím hostující gólman. Branka: 80. Paleček. Rozhodčí: Šedivý. ŽK: Krajčovič, Čep, Hudec - Cigánek, Miller.ČK:13. L. Macháček (MLB). Diváků: 212. Sigma B: T. Černý - Čep, Krajčovič, Hudec, Jordánek - Pulkert (80. Jorda), Rýdel, D. Macháček, Krpec (62. Vyskočil) - M. Hubník, Schulmeister. Trenér Zdeněk Psotka. Olomoucký den, 12. dubna 2003