Juniorka přišla o bod v závěru

27.03.2007 / B tým

Brankou inkasovanou v poslední minutě přišla o bod juniorka SK Sigma Olomouc v dohrávaném utkání 18. kola 2. ligy. Jakubčovice – SK Sigma Olomouc B 3:2 (1:1) Sestava byla plná hráčů áčka, v prvním poločase nebyl v olomouckém týmu ani jeden fotbalista, který už by neokusil Gambrinus ligu. "Za stavu 2:2 jsme měli dvě šance, které mohly rozhodnout. A pak necháme prostor Baránkovi, který se umí trefit," zlobil se trenér Sigmy B Jiří Balcárek. "Přitom jsem hráčům stále zdůrazňoval, že ho nemůžou nechat volného," podotkl. A utkání rozhodl právě zkušený šutér Baránek. Dal dvě branky, první do pravé, druhou do levé šibenice. Ale i tak měla juniorka soupeře, který se v létě změní v Duklu a přestěhuje do Prahy, obrat o body. "Škoda, k remíze nám moc nechybělo. Abych přiznal, tak jsem trošku víc čekal od některých hráčů z áčka. Krajní záložníci Pulkert a Štěpán měli být nejplatnější, ale moc se jim nedařilo," uvedl Balcárek. Něco pozitivního na prohraném utkání přece jen našel. "Určitě je dobře, že se trefili oba útočníci Šultés a Chmelíček. První z nich navíc mohl dát i třetí branku," řekl Balcárek. Třetí branku ale jeho tým dal. Po rohu skóroval König, ale podle rozhodčího míč přešel přes brankovou čáru už při letu do šestnáctky a gól nebyl uznán. Po útočnících byl druhým kladem výkon dorostence Nepožitka. Mladý špílmachr přišel na posledních třicet minut. "A naši hru hodně oživil, byl na hřišti cítit. V přípravě se sice trošku trápil, ale jde nahoru. Už obstál i v osobních soubojích," pochválil Balcárek. Branky: 53. a 90. Baránek, 19. Prohászka – 44. Šultés, 62. Chmelíček. Rozhodčí: Čecháček - Gallo, Santarius. ŽK: Fischer - Komárek, Vojáček, König. Diváci: 486. Olomouc B: Vojáček - König, Komárek, Hudec (69. Hrdlovič), Škerle - Štěpán, Hochmeister (58. Nepožitek), Šalamoun, Pulkert - Šultés, Chmelíček (74. J. Schulmeister). Trenér: Weisser.