Juniorka přivezla z Xaverova tři body za jasné vítězství

03.05.2004 / B tým

Fotbalisté Xaverova nezvládli na domácím hřišti velice důležitý zápas v boji o udržení a béčku Sigmy Olomouc podlehli 0:3. V tabulce jsou předposlední jen o skórem před Kunovicemi Xaverov - SK Sigma Olomouc B 0:3 (0:3) Xaverov měl v úvodu několik šancí. Už ve 2. minutě neproměnil vyloženou šanci Myšák, a také další pokusy domácích hráčů skončily bez úspěchu, protože brankář hostí Tomáš Černý svůj tým dokázal v důležitém utkání podržet. A tak se ke slovu dostali hosté. Ve 33. minutě z dálky střílel Škerle, Vojtěch Schulmeister změnil dráhu míče a ten překvapil jak obranu, tak i brankáře Víška. Ve 39. minutě se míč dostal do volného prostoru k Michalu Hubníkovi, který obešel brankáře a zvýšil na 2:0. Těsně před přestávkou zajistil třígólový náskok Olomouce Filip Rýdel, který brankáře překvapil střelu z přímého kopu na první tyčku. Po změně stran měli xaverovští neustálou převahu, ale nepodařilo se jim vyložené šance proměnit. Ve 46. minutě Šindelář neuspěl před brankou hostí, a když Csölle a Janoušek nastřelili břevno, skóre už se do konce zápasu nezměnilo. „Na jaře jsme konečně měli trošku štěstí, které se od nás v předchozích zápasech odvracelo. Výborně zachytal Tomáš Černý, kluci se s utkání dobře popasovali, byť v obraně jsme měli převážně záložníky,“ pochválil trenér béčka Sigmy Zdeněk Psotka svůj tým za výhru v hodně omlazeném a netradičním složení. Branky: 33. V. Schulmeister, 39. M. Hubník, 45. Rýdel. Rozhodčí: Matějek. ŽK: Penc, Janoušek, Šindelář - Prekop, Škerle. Diváci: 500. Sigma B: T. Černý - Prekop, Rýdel, Škerle, Stoklásek - Krpec, Ševela, Kobylík, Pulkert (75. Švrčina) - M. Hubník (88. Vepřek), V. Schulmeister (83. Mi. Vyskočil). Trenér Zdeněk Psotka.