Juniorka prohrála o penaltu

18.09.2010 / B tým

Ani v sedmém kolem MSFL se juniorka SK Sigma Olomouc nedočkala vítězství. Městské derby v Holici prohrála po dobrém výkonu smolně brankou z pokutového kopu. Utkání bylo od prvních minut vyrovnané, do mnoha šancí se ale protivníci vzájemně nepouštěli. Gól mohl dát v 9. minutě za hosty Chlebek, ale střela mu nesedla. Na druhé straně šel po chybě hostů sám do otevřené obrany Richter, ale nevedl si přesně. Tři minuty před přestávkou pak minul v tutové šanci hlavou holický zadák Dadák. V 58. minutě hlavičkoval po rohu vedle odkryté části brány Šindelář. Což se hostům vzápětí vymstilo. Sudí Plesar posoudil kontakt brankáře Šustra se Zedníčkem jako nedovolený. A protože to bylo v šestnáctce, kopala se penalta. Tu Lukášek se štěstím proměnil. V závěru měli hosté tlak, ale srovnat se jim nepovedlo. „Kluci dali do zápasu srdce, odbojovali to. Šance měli domácí i my, branka padla jen z penalty, která byl podle mého názoru nesmyslná,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý. 1.HFK Olomouc – SK Sigma Olomouc B 1:0 (0:0) Branka: 60. (pen.) Lukášek. Rozhodčí: Plesar – Ondráš, Antoníček. ŽK: Kopecký, Kobylík – Murin, Nepožitek. Diváci: 345. HFK: Šrom – Kopecký (57. Zedníček), Lukášek, Polák, Dadák – Kovář – Čtvrtníček, Hořava (90. Krejčí), Kobylík (80. Tögel), Onofrej – Richter. Trenér Petr Uličný. SK Sigma B: Šustr – Koutný, Kalas, Murin, Hála – Přikryl (46. Vašíček), Nepožitek, Šindelář, M. Pospíšil – Nekuda, Chlebek (65. Tomeček). Trenér Augustin Chromý.