Juniorka remizovala s HFK

09.10.2011 / B tým

Derby mezi SK Sigma Olomouc B a 1. HFK Olomouc v 11. kole Moravskoslezské fotbalové ligy skončilo bez vítěze. Hosté na fotbalovém stadionu Androva sportovního areálu vedli již 0:2, ale nakonec se body za remízu 2:2 dělily. První šanci zápasu měl v 8. minutě Přikryl, jeho střelu ale v poslední chvíli holická obrana srazila. Pak Machalický zkoušel zdálky trefit prázdnou branku, ale minul. Hosté z prvního náznaku skórovali, když si ve 12. minutě dal vlastní gól Ulma. Za čtyři minuty defenziva domácích chybovala a Korčián zvýšil na rozdíl dvou branek. To Sigmu trošku zaskočilo, ale postupně se vrátila zpět do hry. A šest minut před přestávkou i do zápasu, když Vavřík snížil na 1:2. Vzápětí mohl Vavřík srovnat, ale obrana po průniku Hály v posledních chvíli zakročila. V závěru poločasu ještě po centru Jeromeho nedosáhli na míč sami před brankářem ani Přikryl ani Ulma. Po přestávce zkoušela juniorka přidat další branky, hosté zlobili z brejků. Mohli jít do vedení po zakončení Richtera, ale nestalo se tak. Dvacet minut před koncem se Sigmě podařilo jednu akci dohrát úspěšně. Krásnou kombinaci po ose Hála, Nepožitek zakončil do prázdné Vavřík. V zbývajícím čase už se stav neměnil. „Věděli jsme, že nastupujeme proti kvalitnímu soupeři, který se netají ambicemi na postup. Prvních patnáct minut tam byl respekt hodně cítit. Zbytečně jsme dělali chyby, mladá obrana nebyla tak kompaktní, čehož výsledkem byly dvě obdržené branky. Potom jsme se do toho dostali, kluci si začali trošku věřit. Snížili jsme, myslím, že do poločasu jsme si zasloužili vyrovnat,“ řekl trenér juniorky Václav Jílek. „Čekali jsme, že soupeř bude po přestávce chodit z bloků do protiútoků, což se stalo. Měli tam tři čtyři nebezpečné situace, které jsme s troškou štěstí vyřešili. Myslím, že jsme si ten vyrovnávací gól zasloužili, kluci odvedli obrovské penzum práce. Z celkového pohledu na utkání je remíza naprosto zasloužená,“ podotkl kouč Sigmy B. „Soupeř už byl na lopatkách a my jsme ho dvěma chybami postavili na nohy. Měli jsme šance, které musíme proměnit. V první půli jsme hráli výtečně, hlavně ten presink. Takový zápas musí skončit 1:3 nebo 1:4 a my se místo toho do konce klepeme, jestli náhodou něco nebude,“ řekl trenér HFK Oldřich Machala. SK Sigma Olomouc B – 1. HFK Olomouc 2:2 (1:2) Branky: 39. a 70. Vavřík - 12. Ulma (vl.), 16. Korčián. Rozhodčí: Plesar – Pochylý, Mikula. ŽK: Nepožitek – Bednář. Diváci: 515. SK Sigma B: Šustr – Hála, Koutný, Ulma, Machalický – Pančochář (63. Štětina), Nuc (88. Bernard), Nepožitek – Vavřík (77. Klesnil), Jerome, Přikryl. Trenér Václav Jílek. 1. HFK: Šrom – Kopecký, Lukášek, Šimáček, Čoupek – Tögel (66. Čtvrtníček), Kovář, Bednář (87. Šimko), Kazár (80. Filipský) – Richter, Korčián. Trenér Oldřich Machala. Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc