Juniorka remizovala s Královou, osmnáctka si poradila s Kroměříží

23.02.2004 / B tým

V souboji druholigového béčka Sigmy s divizní Královou se čekalo jasné vítězství domácích. Ti ale zahodili i nemožné a nakonec museli děkovat brankáři Černému, který chytil penaltu a zachránil tak domácím alespoň bod. Sigma Olomouc B - SK Králová 1:1 (0:1) Od prvních minut měli mladíci v olomouckém dresu herně navrch. Dokázali si sice poradit s královskou obranou, brankáře Hložka ale nepřekonali ani z těch nejvyloženějších šancí. Hosté měli sice hodně starostí s defenzívou, už v 17. minutě ale využili olomoucké zaváhání a zásluhou Martinky šli do vedení. I po přestávce pokračovalo neúspěšné dobývání hostující branky, kterou už hájil Matějček. Nakonec se Sigma dočkala vyrovnání v 73. minutě, když se z dvacet pěti metrů parádně trefil Schulmeister, který do té doby zahodil několik tutovek. Po dvou minutách ale měli hosté ideální možnost, jít znovu do vedení. Olomouc totiž uhasila nebezpečí jen za cenu falu v šestnáctce a kopala se penalta. K té se postavil Pavlinský, ale na Černého nevyzrál a utkání tak skončilo smírně. „Herní projev mužstva byl dobrý, ale v koncovce se nám nedařilo tak, jako v předcházejících utkáních. Králová využila hned první šanci a soustředila se na obranu, kdybychom ale využili alespoň některé příležitosti, museli jsme vyhrát,“ řekl po utkání trenér juniorky Zdenek Psotka. Branky: 73. Schulmeister - 17. Martinka. Sigma B: Černý - Stoklásek, Prekop, Škerle, Švrčina - Krpec, P. Kobylík (80. Vývoda), Rýdel, Jorda (70. Vepřek) - Pulkert (55. Vyskočil), V. Schulmeister. Trenér Zdenek Psotka. Osmnáctka Sigmy předvedla proti vedoucímu mužstvu Moravskoslezské fotbalové ligy velmi dobrý výkon, vyhrála a zajistila si ve skupině B druhé místo. Sigma Olomouc 18 - Kroměříž 2:1 (1:0) I přes náročný tréninkový program hráli olomoučtí mladíci s chutí a svého soupeře přehrávali. Domácím se dařila kombinace, když z pozorné obrany vyráželi k rychlým protiútokům. Z nich také padly oba olomoucké góly. Už ve 13. minutě se domácí prosadili ve středu hřiště, dostali se do přečíslení, Hrubý se po kolmici ocitl sám za obranou Kroměříže a prostřelil gólmana. Z podobné akce skorovala Sigma i podruhé, když se pěkně uvolnil Hrubý, našel Schulmeistera a ten si v koncovce věděl rady. Hosté se nechtěli s porážkou smířit, bojovali až do konce a v 87. minutě snížili Zakopalem. Na vyrovnání už ale síly neměli. „Všechny zápasy proti kvalitním mužským týmům jsou pro nás cenné,“ řekl trenér Valdemar Horváth a pokračoval, „hráči i přes velké tréninkové zatížení utkání zvládli velice dobře, získali cenné zkušenosti a určitě i chuť do dalšího tréninku.“ Branky: 13. Hrubý, 56. Schulmeister - 87. Zakopal. Olomouc: Uvízl - Kopecký, Papica, Fiala, Vepřek - Juřátek, Vývoda, Kuba, Režný - J. Schulmeister, Hrubý. Střídali: Pászto, Šimek, Hollý, Marek. Trenér Valdemar Horváth. Další výsledky 5. kola: 1. HFK Olomouc - Rýmařov 4:0 (1:0) Branky: 30. Langer, 80. Kořínek, 84. Fujerik, 86. Spáčil UNEX Uničov - LeRK Prostějov 1:1 (0:0) Branky: 85. Vaverčák - 83. Prachař Autodemont Horka - SK Lipová 1:0 (0:0) Branka: 56. Špunda Sulko Zábřeh - SK Hranice 2:2 (1:0) Branky: 32. Konečný, 74. Novák - 65. Čespiva, 79. Hupka Tabulky po 5. kole Skupina A 1. HFK Olomouc*5*5*0*0*16:2*15 2. Uničov*5*3*1*1*9:6*10 3. Prostějov*5*3*1*1*12:10*10 4. Horka*5*1*1*3*4:10*4 5. Lipová*5*1*0*4*5:9*3 6. Rýmařov*5*0*1*4*5:13*1 Skupina B 1. Sigma B*5*3*2*0*18:6*11 2. Sigma 18*5*3*1*1*10:11*10 3. Hranice*5*1*3*1*10:12*6 4. Kroměříž*5*1*2*2*10:10*5 6. Králová*5*1*1*3*6:12*4 5. Zábřeh*5*1*1*3*8:11*4 Program utkání o umístění: 27. 2. o 11. místo: Zábřeh - Rýmařov (15.00) 28. 2. o 9. místo: Lipová - Králová (9.00) finále, Sigma B - 1. HFK (11.00) o 5. místo: Hranice - Prostějov (13.00) o 3. místo: Sigma 18 - Uničov (15.00) o 7. místo: Kroměříž - Horka (17.00)