Juniorka remizovala s Ústím

06.09.2004 / A tým

Druholigová juniorka SK Sigma Olomouc zůstává po pěti kolech nové sezony stále neporažena. Béčko hrálo včera na Andrově stadionu proti Ústí nad Labem, zápas skončil nerozhodně nula nula. Pro Sigmu jde o třetí remízu v pěti kolech, další dva zápasy Hanáci vyhráli. Ale tentokrát Olomoučtí s remízou moc spokojeni být nemohou, přece jen doma se musí vítězit. SK Sigma Olomouc B - Ústí nad Labem 0:0 V první minutě se do úvodní vyložené šance dostal Jan Schulmeister, ale z plného běhu z malého vápna přestřelil branku Ústí. To hosté byli po čtyřech minutách mnohem přesnější. Přihrávku mezi beky si našel Sedlák a domácí mohli děkovat brankáři Černému za výtečný zákrok. Další možnosti měla juniorka ze standardních situací, série čtyř rohů v rychlém sledu ale ke gólu nevedla. Na bezbrankové stavu nezměnila nic ani jedovka Sedláka z velké dálky, kterou gólman Černý dokázal nadvakrát zkrotit. V prvním poločase se domácím herně moc nedařilo, ale to se po přestávce změnilo. Jenže kýžený efekt se stále nedostavoval. Střílený centr Jan Schulmeistera na malém vápně špatně sedl Kopeckému, tečovanou ránu Špiláčka brankář Divecký stačil chytit. Sigma si s pozornou defenzivou soupeře nedokázala poradit, směrem dopředu byla tentokrát hodně jalová. Mohla za to dokonce i pykat, ale naštěstí pro olomoucké mladíky šla hlavička střídajícího Štyvara po rohu patnáct minut před konec těsně vedle. „Utkání jednoznačně potvrdilo, že Ústí má i jako nováček velmi zkušené a dobré mužstvo. První poločas nám chybělo více rychlosti v soubojích o odražené míče, to se pak po přestávce zlepšilo, ale dnes jsme bohužel postrádali větší kvalitu směrem dopředu,“ řekl k utkání trenér Sigmy B Zdeněk Psotka. „Dostat se do finální přihrávky nám trvalo příliš dlouho, také Vojta Schulmeister neměl ideální den. Jeho brácha Jan byl mnohem lepší,“ podotkl Psotka. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: Kopecký - Kučera, Hruška, Martykán. Diváci: 353. SK Sigma: Černý - Kopecký, Komárek, Škerle, Stoklásek - Prekop, Špiláček, Rýdel, Vepřek (69. Janotka) - V. Schulmeister (83. P. Kobylík), J. Schulmeister. Trenér Zdeněk Psotka.