Juniorka remizovala se Spartou

08.10.2012 / B tým

V 11. kole Juniorské ligy hrál tým SK Sigma Olomouc doma s pražskou Spartou nerozhodně 2:2. Domácí měli více vyložených šancí, trefili dvě tyčky, ale body se nakonec dělily. Sigma měla povedený vstup do zápasu. V 5. minutě trefil Schmidt levou tyčku, ve 23. tu samou Texl. Ta druhá byla s tečí, takže následoval roh. A po něm poslal Hanáky hlavou do vedení Ješko. Pak to zkoušel dvakrát Habusta, hlavou i nohou, ale další góly z toho nebyly. Devět minut před přestávkou hosté srovnali z přímého kopu a nerozhodně jedna k jedné skončila i první polovice. Tu druhou začali lépe domácí a po voleji Falty znovu vedli. Ne na dlohou, tři minuty poté hosté znovu srovnali. Sigma pak dál hrála, snažila se hosty prokombinovat, ti zase zkoušeli chodit do brejků. Jeden z nich měli nebezpečný, v 72. minutě šel sám na bránu Sýkora, gólman Reichl ale vyběhl dobře a včas a šanci zmařil. Minutu před koncem mohl po centru Texla zajistit tři body domácím střídající Holub, ale z malého vápna v tutovce přestřelil. "Juniorská liga dnes předvedla to, co od ní všichni očekávají, tedy fotbal nahoru dolů. Myslím si, že jsme měli k vítězství blízko, ale zároveň jsme mohli utkání ztratit. Šance v závěru volaly po tom, abychom rozhodli na tři dva," řekl trenér SK Sigma Augustin Chromý. SK Sigma Olomouc jun. – Sparta Praha jun. 2:2 (1:1) Branky: 24. Ješko, 46. Falta – 36. a 49. Dobiáš. Rozhodčí: Nenadál – Hock, Kolář. ŽK: Habusta – Miskovič, Jakubov. Diváci: 131. SK Sigma: Reichl – Texl, Ješko, Svozil, Můčka – Hladík (69. Holub), Pančochář (62. Nešický), Habusta, Houska, Falta – Schmidt (74. Rolinc). Trenér Augustin Chromý. Sparta: Nguyen – Holas (39. Sýkora), Hronek, Breda, Nový, Macháč, Pouček (86. Kalaš), Miskovič (76. Pešek), Reiter, Dobiáš (64. Konate), Jakubov.