Juniorka remizovala v Jihlavě

25.05.2007 / B tým

Jihlava - Olomouc B 2:2 (1:1) Olomoucká juniorka přivezla do Jihlavy silnou sestavu, vedle hráčů širšího kádru prvoligové Sigmy nastoupili ze záložního týmu prakticky jen Kopecký a Nepožitek. Ani tak toho ale první poločas kromě dvougólové 18. minuty mnoho nenabídl. Po deseti minutách se sice Olomouc připomněla střelou Šultése, kterou odvrátila Jihlava na roh, a následnou hlavičkou Petra ze dvou metrů nad, ale to bylo téměř vše. Zato v 17. minutě vyslal Drga míč po levé straně na Svobodu, jehož ránu Škerle v pokutovém území zastavil rukou. Nařízenou penaltu proměnil panenkovským lobem Vladyka. Jenomže z vedení se domácí neradovali ani minutu. Po dlouhém autu se ve zmatku před Tulisem zorientoval Škerle a vyrovnal. Po další nezáživné čtvrthodině se na chvíli usadili před jihlavskou brankou hosté, ale Pulkert svou střelu z dálky poslal ve 33. minutě nad. Další vzruch nabídlo až nastavení, kdy nejprve Šultés z trestného kopu pořádně protáhl Tulise střelou k tyči a vzápětí na druhé straně Vojáček vytáhl nad břevno střelu Lovětínského. Po přestávce se domácí dočkali poté, co trestný kop Lovětínského usměrnil do sítě hlavou Vít. Hosté se pokoušeli o vyrovnání v 60. a 64. minutě, Jihlavu ale při šancích Šultése a Schulmeistra podržel Tulis. V závěru už se domácí snažili držet míč v dostatečné vzdálenosti od své branky a hlídali těsné vedení, které ještě v 88. minutě mohl pojistit Svoboda pálící z levé strany nad branku. Jenomže přesně na konci 90. minuty zapomněli na centr z levé strany a jejich nadšení zchladil přesnou hlavičkou Schulmeister. "Po tomto zápase už jsou naše naděje na postup opravdu velmi teoretické," přiznal kouč Jihlavy Milan Bokša. Branky: 18. Vladyka z pen., 48. Vít - 19. Škerle, 90. Schulmeister. Rozhodčí: Jech - Douda, Peřina. ŽK: Gebreselassie, Veselý, Šourek - Škerle. Diváci: 1112. Sestavy: Jihlava: Tulis - Gebreselassie, Šourek, Vít, Drga - Veselý (86. Bartoš), Vladyka, Lovětínský, Svoboda - Baláž (89. Faldyna), Rabušic. Trenér: Bokša. Olomouc B: Vojáček - Kopecký (77. Hrdlovič), Bodeček (26. Barcal), Škerle, Vepřek - Štěpán, Rýdel, Nepožitek, Pulkert - Petr (54. Schulmeister), Šultés. Trenér: Chromý.