BUSINESS PLES v Olomouci, pátek 26.1.2018, Hotel NH Collection Olomouc Congress Sleva -10% pro fanoušky

Juniorka remizovala ve Slavičíně

31.08.2009 / B tým

Bod za bezbrankovou remízu si z horké půdy ve Slavičíně přivezli fotbalisté olomoucké juniorky. V utkání sice měli více šancí než domácí nováček, ale žádnou z nich proměnit nedokázali. Domácí byli po celé utkání nebezpeční prakticky pouze ze standardních situací. „Na jejich dobrou přechodovou fázi i na brejky jsme byli celkem dobře připravení,“ prozradil kouč olomoucké zálohy Augustin Chromý. Ke gólu měl Slavičín nejblíže v momentě, kdy olomoucká obrana vykopávala míč z brankové čáry. Jinak ale po celý zápas diktovali tempo hry mladíci z Hané. Už v prvním poločase neproměnili vyložené gólové šance Caihame, Nekuda, Pulkert, nebo Navrátil. V podobném duchu pokračovali hostující hráči i ve druhé půli, kdy Šichor nastřelil břevno. Rozhodnout mohl střídající obránce Ondřej Murín, ale jeho hlavičku po rohovém kopu domácí z brankové čáry dokázali odvrátit. „To byla velká škoda, ale nemůžu říct, že bych byl s bodem nespokojený. Ve Slavičíně je horká půda, koneckonců prohrála tady třeba Holice,“ uvedl Chromý. „Na Olomouci si cením, že se nezakopali na vlastní polovinu a chtěli hrát s námi fotbal. Byli zatím nejkvalitnějším soupeřem, který u nás v letošní sezoně hrál,“ podotknul slavičínský trenér Ladislav Straka. Ve druhém poločase vytáhl rozhodčí Priesol behěm dvaadvaceti minut celkem devět žlutých karet. „Utkání se trochu přiostřilo. Soupeři vědí, že na naše talentované hráče platí tvrdá hra. Neřekl bych ale, že to nějak překročilo únosné meze. Na naší straně byly žluté karty hlavně za protesty,“ poznamenal Chromý. FC TVD Slavičín – SK Sigma Olomouc B 0:0 Rozhodčí: Priesol – Tobola, Kratochvíl ŽK: P. Švach, Železník, Otépka, Hnáníček – Murín, Blaha, Pulkert, Nuc, Navrátil, Schulmeister. Diváků: 600. Slavičín: Mendl – Fabry, Šámanek, Belaška, M. Švach – P.Švach, Školník (83. Otépka), Hnaníček, Jaroš – Lysáček (65. Železník), Kříž (58. Holek). Trenér: Ladislav Straka. Olomouc B: Blaha – Nuc, Ulma (46. Murín), Hajčík, Kazár – Štětina, Schulmeister, Pulkert (90. Chlebek) – Navrátil, Nekuda (62. Šichor), Caihame. Trenér: Augutin Chromý.