Juniorka rozhodla v první půli

09.02.2004 / B tým

Druholigová juniorka SK Sigma Olomouc ve druhém kole Citro-cola Cupu porazila divizní Sulko Zábřeh 4:1 a dostala se do čela Skupiny B olomouckého zimního fotbalové turnaje. Hosté ze zábřežského Sulka se sice snažili na olomoucké umělé trávě o dobrý výsledek, ale když neproměnili ani pokutový kop, nemohli na něj pomýšlet. SK Sigma Olomouc B - Sulko Zábřeh 4:1 (3:1) Zábřeh měl v úvodu dvě nadějné situace, když po rohových kopech nebezpečně zakončoval Vejvoda. Ve 20. minutě sudí odpustil hostům penaltu za faul na Vyskočila. Třináct minut poté nacentroval zprava Mazouch a Jorda se trefil přesně. Ve 37. minutě Lakomý bombou z úhlu šajtlí pod břevno srovnal. Po dvou minutách Sigma opět vedla, když se znovu trefil Jorda. Minutu před přestávkou pak zaskočil brankáře Kulíška střelou z přímého kopu Mazouch. V 58. minutě fauloval brankář Kjučukov ve vápně rychlonožku Lakomého. Sám postižený z pokutového kopu málem přerazil břevno, ale na skore to vliv nemělo. Tři minuty před koncem uzavřel brankový výčet zápasu hlavičkou po rohovém kopu Prekop. "Jsem rád, že jsem narazili na soupeře, který hraje pěkně od podlahy. V přípravě tohle rozhodčí pouští, takže se ukázalo, kteří hráči jsou v tvrdých soubojích odolní a kteří ne. Ti, kteří se s tím nevyrovnají proti Zábřehu pak nemohou hrát ve druhé lize," poznamenal trenér béčka Sigmy Zdeněk Psotka. Branky: 33. a 39. Jorda, 44. Mazouch, 87. Prekop - 37. Lakomý. Rozhodčí: Kondler. Diváků: 150. Sigma B: Kjučukov - Šalamoun, Kalvoda, Prekop, Švrčina - Mi. Vyskočil (46. Bajer), Mazouch, Jorda (46. Rýdel), Stoklásek (46. Vepřek)- Pulkert (46. T. Řehák), Krpec. Trenér Zdeněk Psotka. SK Hranice - SK Sigma Olomouc 18 2:2 (1:1). Branky: 26. Josl, 61. Slivka - 32. Kuba, 56. J. Schulmeister. Rozhodčí: Straka. SK Lipová - SK LeRK Prostějov 1:2 (0:1). Branky: 79. Frantík - 37. M. Kopecký, 83. Ošlejšek. Rozhodčí: Boček - Vykopal, Horák. 1. HFK Olomouc - Autodemont Horka 4:0 (2:0). Branky: 28. Kořínek, 34. Langer, 48. Pinkava, 54. Gába. Rozhodčí: Kratochvíl. SK Kroměříž - SK Králová 5:2 (2:1). Branky: 3. a 47. Jurčík, 42. Paciorek, 66. Páník, 69. Ryška - 17. Hanus z pen., 52. Pavlinský. Rozhodčí: Boček. UNEX Uničov - Rýmařov 2:1 (1:0). Branky: 16. Zavadil z pen., 89. Potáček - 79. Šulc. Rozhodčí: Boček.