Juniorka se rozloučila výhrou

05.06.2003 / SCM

Juniorka se rozloučila výhrou Úspěšnou tečku za sezonou udělali fotbalisté druholigové juniorky SK Sigma Olomouc. Proti Pardubicím jim přišel pomoci áčkař Roman Hubník. Béčko hanáckého prvoligisty i přes hodně mladou sestavu (zápas dohrávalo šest hráčů dorosteneckého věku) hosty téměř k ničemu nepustilo a zaslouženě zvítězilo. SK Sigma Olomouc B - Pardubice 2:0 (0:0) Domácí tým šel od začátku zápasu jasně za vítězstvím. V prvním poločase se dostal do několika nadějných situací. Ve 12. minutě hledal Pulkert centrem zprava M. Hubníka, tomu sebral balon včasným výběhem brankář Bertelman.Ve 25. minutě musel pardubický strážce tyčí znovu zasahovat. Po akci Jordánka na něj postupoval Rýdel, jeho střelu Bertelman reflexivně vykopl. Hosté vystřelili mezi tyče jen jednou, s pokusem Paláta ale neměl brankář Tomáš Černý moc práce. Po přestávce se obraz hry nezměnil. Juniorka šla za výhrou, Pardubice se do útočných akcí stále nemohly dostat. V 53. minutě domácí vyzráli na ofsajdovou past, Pulkert šel sám na bránu, ale trefil jen gólmana. Dostal se k němu i odražený míč, Pulkert však zamířil nepřesně. V 57. minutě pak nastřelil balon do ohně Schulmeister, ale tak prudce, že M. Hubník mohl sám před bránou jen těžko stihnout cokoliv udělat. Po minutě M. Hubník vybojoval důrazným napadáním zadáků míč, Pulkert šel sám do vápna, sekl míč před bekem, přihrál volnému nabíhajícímu M. Hubníkovi a Sigma B vedla. Pardubice ani nepříznivý vývoj skore nemotivoval ke zlepšení ofenzivy. Do konce zápasu už pak hosté vystřelili jen dvakrát. Černohubý vedle a Jirka propagačně z velké dálky. Jedenáct minut před koncem pak Kaufman podkopl ve vápně kličkujícího Glose. Sudí pískl penaltu, kterou Krajčovič proměnil. Branky: 58. M. Hubník, 79. Krajčovič (pen.). Rozhodčí: Možíš. ŽK: T. Černý - Kaufman, Dolejský, Vrba. Diváci: 164. Sigma B: T. Černý - Glos, R. Hubník (82. Kolář), Krajčovič, Jordánek - Švrčina, Macháček, Rýdel, Mazouch (36. V. Schulmeister) - M. Hubník (67. Hrdlovič), Pulkert. Trenér Zdeněk Psotka. Olomoucký den, 5. června 2003