Juniorka si proti LeRKu s chutí zaútočila

22.09.2002 / SCM

Juniorka si proti LeRKu s chutí zaútočila Béčko SK Sigma Olomouc hrálo v osmém kole druhé ligy doma s LeRKem Prostějov. Svěřenci trenéra Zdeňka Psotky neměli s mužstvem kouče Jiřího Vaďury sebemenší problém a jasně zvítězili tři nula. Navíc neproměnili dalších minimálně sedm čistých gólových šancí. SK Sigma Olomouc B - LeRK Prostějov 3:0 (1:0) Od začátku zápasu bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. První gólovku juniorky měl ve 21. minutě Štrbík, ale trefil jen brankáře Bumbála. Ve 26. minutě odpustil sudí handlíř hostům penaltu za faul na Vyskočila. Jedenáct minut před přestávkou šel od půlky sám na bránu Paschal Ekwueme, ale klička gólmanovi se mu nepovedla. Ve 37. minutě ťukl míč pod sebe Vyskočil a střelu Martinse Ekwueme srazila obrana těsně vedle. Ve 40. minutě napřáhl z 22 metrů Štrbík. Brankář hostí jeho jedovku vytáhl na roh. A z toho už se domácí radovali. Glos načechral na první tyč a Paschal Ekwueme hlavou překonal hostujícího gólmana. V 52. dostali domácí výhodu přímého kopu. Míč si vzal Michal Spáčil a trefou přes zeď přidal druhou branku juniorky. Dvě minuty poté bombu Standy Krpce vyrážel brankář na roh. V 62. minutě rána Paschala Ekwueme z otočky skončila těsně vedle. Stejně dopadla i pohotová střela Martina Vyskočila čtyři minuty poté. V 68. minutě měli domácí štěstí, když Jiří Zbožínek trefil tyčku. V následujících dvou minutách se hostům vykartoval Vaculín. Mimo červené karty pro zadáka ještě dostala juniorka možnost kopat trestný kop z ideální pozice. Míč si znovu vzal Michal Spáčil a znovu přes zeď trefil přesně. V 79. minutě zakončil střelecké manévry olomouckých mladíků střídající Miroslav Laštůvka. Naběhl si na kolmý pas, přehodil vybíhajícího gólmana, ale těsně minul bránu. Branky:52. a 71. Spáčil, 40. P. Ekwueme. Rozhodčí: Handlíř. ŽK: M. Ekwueme - Bumbál, Vaculín, Kopecký, Bárta, Opravil. Diváků: 505. Sigma B: Černý - Glos, Krajčovič, Gába, Spáčil - Štrbík (84. Macháček), M. Ekwueme, Ševela, Krpec (63. Mazouch) - P. Ekwueme, Vyskočil (77. Laštůvka). Trenér Zdeněk Psotka. Olomoucký den, 16. září 2002