Juniorka Sigmy nadělila bůra Táborsku

05.11.2012 / B tým

V 15. kole juniorské ligy hostila Sigma předposlední Táborsko. Rozdíl v tabulce byl znát i na hřišti. I když si tým kouče Chromého vybral slabší chvilku ve druhé půli, zvítězil o tři branky v poměru 5:2. Velkou měrou se o vítězství přičinil Jakub Plšek, který vstřelil hattrick. Sigma vlétla na soupeře, jak je jejím zvykem. Ve 3. minutě chybělo ke gólu pár centimetrů. Šindelář rozezvučel břevno po centru Zahradníčka. V minutě páté už juniorka slavila. Míč se po rohovém kopu odrazil k Jakubu Plškovi, ten vypálil z dvaceti metrů nepříliš prudkou střelu, kterou však gólman nedokázal zneškodnit. Táborsko ohrozilo Blahu dvakrát. Ve 12. minutě vyzkoušel pozornost domácího brankáře Čivič z přímého kopu a o sedm minut později ho pořádně protáhla střela Voráčka z hranice pokutového území. Ve 22. minutě poslal Sigmu do dvoubrankového vedení Doležal. Zahradníčkovou přihrávkou před prázdnou branku nepohrdl a zvýšil skóre. Po půlhodině hry Sigma předvedla několik nebezpečných akcí. Během pár minut zakončovali nebezpečně Houska, Plšek, Texl a Doležal. Vše bez úspěchu. Po pasáži plné nepřesností a pozorných defenziv udeřila domácí juniorka ještě jednou. V závěru první půle umístil Ješko hlavou Zahradníčkův přetažený centr a zařídil vedení o tři branky. Vstup do druhé půle měla Sigma vydařený. Podruhé v zápase se prosadil Jakub Plšek, trefil krásně do levé šibenice. Hosté však odpověděli v 53. minutě. Voráčkova nádherná dalekonosná střela skončila také v levé šibenici. Následný pokus Falty o opětovné navýšení skóre vychytal brankář Varyš. Táborsko bylo aktivnější, další šanci hostů měl v 61. minutě Voráček, tísněn obráncem nastřelil pouze gólmana Blahu. Na rozdíl dvou branek snížil po průniku Stuchlíka a jeho následné přihrávce Jaroslav Prášek. Tlak hostů nabíral na obrátkách, ale kromě střel z dálky, které vyslali Turek a Čivič, žádné vážnější šance nepřinesl. Naopak v 85. minutě se potřetí prosadil Plšek a uzavřel skóre na 5:2. „Já hráče vždy nabádám, aby ani za vysokého náskoku nepolevovali. V těžších zápasech by se nám to mohlo vymstít. Mohli jsme to vidět v zápase Němců v kvalifikaci, kteří ztratili náskok 4:0 a remizovali. Ve fotbale je možné vše. Táborsko snížilo a dělalo nám problémy. V závěru naštěstí přidal Kuba Plšek pátou branku a bylo rozhodnuto,“ prohlásil po utkání trenér juniorky Augustin Chromý. SK Sigma jun. – Táborsko jun. 5:2 (3:0) Branky: 5., 51. a 85. Plšek, 22. Doležal, 45. Ješko – 53. Voráček, 72. Prášek Rozhodčí: Hájek – Paták, Drápal. ŽK: Ješko – Turek, Pavličko, Stuchlík SK Sigma: Blaha – Texl (46. Přikryl), Ješko (87. Schmidt), Svozil, Můčka – Šindelář, Houska – Zahradníček (65. Chlebek) , Plšek, Falta – Doležal (74. Ševčík). Trenér Augustin Chromý. Táborsko: Varyš – Tenkl, Pavličko, Hric, Čivič – Turek – Prášek, Kukučka (46. Rosůlek), Kluzák (70. Stuchlík), Rabiňák (77. Holub) – Voráček.

| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly