Juniorka Sigmy potrápila ligovou Opavu

30.07.2001 / A tým

Juniorka Sigmy potrápila ligovou Opavu Fotbalisté druholigového SK Sigma Olomouc prohráli v dalším z přípravných zápasů na hřišti prvoligové Opavy 3:1. Opavský favorit však musel dotahovat jednogólovou ztrátu, v 19. minutě totiž inkasoval z Večeřovy kopačky. SK SIGMA OLOMOUC B - OPAVA 1:3 (1:1). Skóre srovnal přesnou ranou ze značky pokutového kopu Rozsypal a v druhé půli už Opavané naplnili papírové předpoklady po brankách Guly a Suchánka. Juniorka těsně před zápasem přišla o útočníka Chmelíčka, který pro zvýšenou teplotu nemohl nastoupit.„Do hry tak musel Knop, který hrál s koňarem, takže celých devadesát minut nevydržel. Ve druhém poločase jsme vlastně hráli bez útoku. Rojka totiž začal naplno trénovat až předevčírem, takže fyzicky nestačil,“řekl po utkání trenér SK Sigma Olomouc B Zdeněk Psotka. „Vedli jsme, neproměnili další dvě šance a domácí srovnali z penalty. V prvním poločase jsme byli Opavě více než vyrovnaným soupeřem. Ve druhém už jsme nedokázali udržet vpředu míč. Po tečované střele jsme inkasovali a tři minuty před koncem dostali třetí gól,“ pokračoval Psotka. „Zápas splnil svůj účel. Pro hráče, kteří ještě loni hráli v dorostu byl souboj s prvoligovým týmem cennou zkušeností,“ dodal Psotka. Branky: 19. Večeřa - 34. Rozsypal z pen., 57. Gula, 87. Suchánek. Opava: Schmucker - Černín (80. Mikula), Vychodil, Rozsypal, Bečka - Matuszny (46. Metelka), J. Baránek, Černý (80. Schreier), Gula - Suchánek, Hampel. Trenér Bohuš Keler. Sigma B: Bureš (75. Štěpán) - Jordánek (75. Mi. Vyskočil), Čep, Macháček, Škerle - Ševela, Laštůvka (55. Látal), Večeřa, Štrbík - Rojka, Knop (58. Mazouch). Trenér Zdeněk Psotka. Olomoucký den, 19. 7. 2001